TopTip

Mladí gréckokatolíci pripravili niekoľko aktivít na povzbudenie mladých

Mladí gréckokatolíci pripravili niekoľko aktivít na povzbudenie mladých TK KBS

V súvislosti s aktuálne prebiehajúcim sčítaním obyvateľov na Slovensku pripravili mladí gréckokatolíci niekoľko aktivít pre povzbudenie mladých, aby sa prihlásili k svojej viere. Do projektu sa zapojili mladí a animátori z Gréckokatolíckeho mládežníckeho centra Bárka v Juskovej Voli, z Gréckokatolíckeho mládežníckeho pastoračného centra v Prešove, ako aj mládež z farností v spolupráci s Komisiou pre mládež Prešovskej archieparchie. 

Jednou z aktivít mladých gréckokatolíkov, ktorou chcú povzbudiť rovesníkov, aby sa prihlásili pri sčítaní obyvateľov k svojej viere, je hashtag na profilovej fotke na sociálnej sieti. Pokračuje člen Komisie pre mládež Prešovskej archieparchie Timotej Pulščák: „S heslami Srdcom gréckokatolík, Milujem gréckokatolícku cirkev a I love Grkat. cirkev, ktoré je možno nájsť na facebookovom profile stránky Komisie pre mládež Prešovskej archieparchie, náš animátor Branislav Bačovčin taktiež vytvoril logo, ktoré obsahuje znak srdca s textom Grkat. cirkev, čo znamená milujem svoju gréckokatolícku cirkev.“
Mladí gréckokatolíci pripravili tiež na facebookovej stránke Komisie pre mládež Prešovskej archieparchie viacero videí, ktoré majú tiež mladých povzbudiť, aby sa pri sčítaní prihlásili k svojej viere. „V ktorom sa našim mladým prihovárajú animátori, kňazi, biskupi a povzbudzujú ich k tomu, aby sa prihlásili k svojej cirkvi svojím vlastným svedectvom, čo im dala cirkev a prečo sa oni sami hlásia ku gréckokatolíckej cirkvi,“ doplnil Pulščák.
Podľa Timoteja Pulščáka z Komisie pre mládež Prešovskej archieparchie si uvedomujú, že dnes sa na cirkev útočí či sú proti nej rôzne kampane. A mladí potrebujú preto povzbudiť. „Mladí sa podľa mňa obávajú, že zostanú na okraji spoločnosti, že aj nimi budú opovrhovať,“ zdôraznil.
Od nového roka spustila Komisia pre mládež Prešovskej archieparchie aj aktivitu, ktorá pozýva veriacich zahĺbiť sa do slov a myšlienok vzácneho pokladu cirkvi, gréckokatolíckych blahoslavených.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Progetto di garage doppio con una casetta da giardino e un tetto a capanna

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.