TopTip

Mladí z Bratislavskej arcidiecézy sa stretli v Marianke na podujatí Cliptime

Mladí z Bratislavskej arcidiecézy sa stretli v Marianke na podujatí Cliptime TK KBS

Mladí z Bratislavskej arcidiecézy sa stretli v Marianke na podujatí Cliptime. Stretnutie s témou Na cestách je prvou zastávkou na ceste k budúcoročným Svetovým dňom v Lisabone. Po dvoch rokoch stretnutie Cliptime témou na Cestách pozvalo mladých k spoločnému kráčaniu a objavovaniu nových ciest, ktoré sa mohli počas pandémie stratiť. „Naším cieľom bolo znovu po pandémii zhromaždiť mladých a umožniť im stretnúť sa  a načerpať novú silu z nádeje a zároveň upriamiť pozornosť aj na Pannu Máriu ako na jednoduché dievča, ktoré môže byť mladým vzorom byť ako znie naša téma Na cestách,“
hovorí organizátor stretnutia Jonáš Čarný.

 Téma stretnutia súvisí s témou budúcoročných Svetových dní mládeže. Mária sa vydala na cestu a ponáhľala sa. V rámci programu mladí zažili duchovný program ale i hudbu, umenie, putovanie a angažovanosť. „Pomôžeme v údolí so sadením trávy, takže takto sa mladí aj zaangažujú a budú k dispozícií aj k nejakým prácam, ktoré sú verejne prospešné, a budeme sa snažiť to smerovať na misiu, aby sa mladí naučili aj týmto spôsobom, že toto je oblasť života cirkvi,“ vysvetlil Čarný.
Organizátori pre mladých pripravili aj možnosť rozhovoru s rehoľníkmi a kňazmi. Poslúžila na to rehoľná kaviareň, ktorú viedla dobrovoľníčka Mária Melicherčíková. „Mali sme víziu, aby ľudia odchádzali rovnako oslovení ako z každého iného workshopu alebo z prednášky. Je to miesto, kde si človek môže dať dobrú kávu a kde sú rehoľníci veľmi ochotní a šťastní, keď prídu ľudia na rozhovor, prídu sa pozdieľať, prídu sa na niečo spýtať, môžu sa na nich obrátiť. Takže je to občerstvenie plus duchovné občerstvenie.“
Stretnutie Cliptime bolo prvou fázou putovania k budúcoročným Svetovým dňom mládeže v Lisabone, ktoré bude pokračovať v júli Národným stretnutím mládeže T22.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Proyecto de una popular casa de obra en forma de L con una terraza y tejado a cuatro aguas.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.