TopTip

Moja kaplnka (1): Kríž nad mestom Rajec

Moja kaplnka (1): Kríž nad mestom Rajec Rodina poslucháča Branislava na výlete pod krížom

Máme prvého výhercu našej novej súťaže Moja kaplnka. Poslucháč Branislav z Rajca nám poslal fotografie spod kríža nad mestom. V roku 2018 sa aj Branislav zapojil do jeho obnovy.

Vychádzky v prírode, ktoré si popri dodržiavaní pravidiel stále povolené a prospešné, mnohí z nás v pôstnom čase využívajú. Veď naša krajina je doslova posiata krížmi, ktoré majú svoje príbehy.

Branislav z Rajca nám poslal fotografie z prechádzky s deťmi, z kopca nad týmto mestom, kde bol v roku 1990 vztýčený Cyrilo-Metodský kríž. Ten však vzal zub času a tak na jeho mieste vztýčili v roku 2018 nový kríž a umiestnili k nemu kópiu modlitby z Budkova. Ľudia, ktorí putujú po náučnom chodníku tak môžu (snáď aj nevedomky) pri čítaní modlitby žehnať ľuďom v meste Rajec i celému Slovensku.

Som hrdý a vďačný že som mohol slúžiť i pri tomto čine spolu s bratmi zo Spoločenstva mužov v Rajci do ktorého patrím," napísal Branislav. 

Cestu ku krížu nad Rajcom si nájdu všetci členovia rodiny

Branislava z Rajca odmeňujeme za jeho fotografie cenou: Rádio LUMEN Káva zrnková + magnetka s našim logom.

Zapojte sa do našej súťaže aj vy. Súťažíme ešte do 20. marca. 

Kto dokáže naplniť dušu človeka pokojom? My, veriaci ľudia, vieme, že je to Boh. A preto vás chceme motivovať hľadať jeho stopy tam, kde môžeme, teda v prírode v rámci nášho okresu
Navštívte nejaké pekné miesto v rámci vášho okresu, kde nachádzate Božie stopy. Môže to byť kríž nad vašou obcou, obľúbená kalvária v prírode, socha svätca ukrytá v lese. Odfoťte sa na tom mieste a pošlite nám to na sutaz@lumen.sk
Každý deň od pondelka do soboty uverejníme jednu takúto fotografiu na webe lumen.sk, na našom facebooku a povieme o nej aj v rannom vysielaní. 

Dôležité: V súťaži akceptujeme len fotografie, kde je odfotený aj súťažiaci. Fotografie bez osôb automaticky vyraďujeme zo súťaže.

Podrobné info o súťaži nájdete TU.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 17.04.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na apríl: Za tých, ktorí v krajinách pod diktatúrou, autoritárskym režimom alebo s oslabenou demokraciou bojujú za základné práva, riskujúc vlastné životy.
  • Úmysel KBS na apríl: Aby sme príkladným slávením Veľkej noci prinášali svetu nádej na víťazstvo Božej pravdy a spravodlivosti.
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za Božiu pomoc, aby ma Duch Svätý obdaril milosťou správneho rozlišovania, milosťou múdrosti a Matka Božia, aby ma priviedla na správnu cestu. Ondrej
  • Za zdravie a Božiu pomoc pre môjho manžela Vladimíra. Mária
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.