TopTip

Zo zahraničia
Moskva dostala nového apoštolského nuncia

Moskva dostala nového apoštolského nuncia Arcibiskup Giovanni d’Aniello

Arcibiskup Giovanni d’Aniello sa stal novým apoštolským nunciom v Moskve. Prvého júna 2020 pápež František poveril doterajšieho apoštolského nuncia v Brazílii úlohou pápežského zástupcu pri Ruskej federácii. Arcibiskup Giovanni d’Aniello je v Moskve nástupcom arcibiskupa Celestina Miglioreho, ktorý bol v januári tohto roka vymenovaný za nového apoštolského nuncia v Paríži.

V roku 2009 Svätá Stolica a Ruska federácia nadviazali plné diplomatické vzťahy. Pozícia apoštolského nuncia v Moskve je významná aj preto, lebo k jeho úlohám patrí aj pestovanie vzťahov s Moskovským patriarchátom. Od nástupu pápeža Františka sa spolupráca medzi Svätou Stolicou a Moskovským patriarchátom prehĺbila, najmä od stretnutia pápeža a ruským patriarchom Kirillom vo februári 2016 na Kube.

Ruský veľvyslanec pri Svätej stolici Aleksandr Avdejev nedávno v rozhovore pre turínsky denník La Stampa zdôraznil dôležité konvergencie medzi Svätou stolicou a Ruskou federáciou: „Predovšetkým má Svätá Stolica podobne ako Rusko záujem na stabilite vo svete a kooperácii“.  

Giovanni d’Aniello sa narodil v roku 1955 v Aversa v talianskom regióne Kampánia. V roku 1978 bol vysvätený za kňaza a začal diplomatické vzdelávanie na Pápežskej cirkevnej akadémii. V decembri 2001 bol vymenovaný za apoštolského nuncia v Kongu - Kinshase a povýšený na titulárneho arcibiskupa Paestumu. Pápež Ján Pavol II. mu 6. januára 2002 udelil biskupskú vysviacku. V septembri 2010 ho pápež Benedikt XVI. vymenoval za apoštolského nuncia v Bangkoku (s príslušnosťou aj pre susedné krajiny Kambodžu, Laos a Barma/Mjanmarsko). O dva roky neskôr bol vymenovaný za nuncia v Brazílii. Vo vatikánskom Štátnom sekretariáte bol tento diplomat nejaký čas príslušný pre Blízky východ.  

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 13.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božie požehnanie pre moje dcéry Beátku a Julku, aby si našli dobrých kresťanských manželov. Mama
  • Za uzdravenie mysle od úzkostí a strachu pre Helu
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.