TopTip

Čo (ne)vieme o Cirkvi
Moskva dostane nového apoštolského nuncia

Moskva dostane nového apoštolského nuncia Arcibiskup Celestino Migliore a ruský prezident Vladimír Putin. Foto: wikimedia

Doterajší apoštolský nuncius pri Ruskej federácii arcibiskup Celestino Migliore sa rozlúčil z Moskvou, ďalej bude pôsobiť v pozícii apoštolského nuncia v Paríži.

Pri rozlúčkovej bohoslužbe v moskovskej katolíckej mariánskej katedrále diplomatický zástupca pápeža a Apoštolskej stolice 5. februára 2020 povedal, že jednotu kresťanov možno uskutočňovať len „každodenným dialógom lásky k blížnemu, spoločnými aktivitami v duchovnej, pastoračnej, kultúrnej a charitatívnej oblasti“.

Pri pohľade na svoje štvorročné pôsobenie v Moskve arcibiskup Migliore priznal, že práca na jednote nie je ľahká: „Rozkol, ktorý trvá už stáročia, nemožno vyliečiť v priebehu jedného dňa.“   

Arcibiskup Migliore budoval v Moskve úzke vzťahy tak s Ruským ministerstvom zahraničných vecí, ako aj s Ruskou pravoslávnou cirkvou.

Pripomeňme, že...

Nuncius je diplomatickým zástupcom pápeža a Apoštolskej stolice pri vládach iných štátov, obyčajne na úrovni veľvyslanca. Má dvojakú úlohu. Po prvé, udržiava dobré vzťahy medzi Svätou stolicou a vládou príslušného štátu tým, že pomáha riešiť cirkevno-politické otázky a zároveň je hovorcom diplomatického zboru (doyen). A po druhé, nuncius bdie nad duchovným stavom miestnej cirkvi a pomáha jej duchovne rásť.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 05.04.2020

  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za mamku, ktorá má dnes narodeniny a za celú rodinu, od ktorej som odlúčená kvôli pandémii. Andrea
  • Za pokoj v rodine mojej sestry Miroslavy. Peter
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.