TopTip

Moskva: miesto a dátum stretnutia pápeža a patriarchu sú otvorené

Moskva: miesto a dátum stretnutia pápeža a patriarchu sú otvorené zdroj foto: pexels.com

Ruská pravoslávna cirkev potvrdila rozhovory s Vatikánom o prípadnom druhom stretnutí jej hlavy Kirilla s pápežom Františkom. Šéf zahraničných vecí Moskovského patriarchátu metropolita Hilarion v pondelok večer oznámil, že 20. decembra navštívi Františka a v Kirillovom mene mu zablahoželá k jeho 85. narodeninám.

Na tomto stretnutí by mala byť reč aj o prípadnom stretnutí oboch najvyšších cirkevných predstaviteľov. „Nateraz nie je stanovené ani miesto, ani dátum tohto stretnutia,“ povedal Hilarion. Návšteva pápeža v Moskve zatiaľ nie je témou medzi týmito dvoma cirkvami. Metropolita podľa vlastných slov dúfa, že 20. decembra bude možné prerokovať „všetky otázky spoločného záujmu“.

František v pondelok povedal, že stretnutie s Kirillom je možné v dohľadnej budúcnosti. Počas spiatočného letu z Atén do Ríma pápež povedal novinárom, že očakáva šéfa zahraničných vecí Moskovského patriarchátu metropolitu Hilariona. Pôjde aj o dohodnutie si takéhoto stretnutia.

Pápež sa prvý raz stretol s patriarchom Moskvy a celej Rusi na Kube v roku 2016. Stretnutie medzi nimi sa považuje za zložité najmä z politických dôvodov. Pápež František, ako v pondelok prehlásil, je vždy pripravený stretnúť sa s Kirillom súkromne: „Hovoríme si veci priamo do tváre - ale ako bratia.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
House with habitable attic space and a garage.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.