TopTip

Na facebooku sa o 20:00 modlíme Deviatnik k svätému Jozefovi

Na facebooku sa o 20:00 modlíme Deviatnik k svätému Jozefovi

Pred sviatkom svätého Jozefa robotníka (1. máj) sa budeme spoločne online modliť Deviatnik z Kostola svätého Jozefa robotníka v Balážoch neďaleko Banskej Bystrice. 

V súvislosti s priemyselnou revolúciou a mnohými spoločenskými zmenami, ktoré sa diali v Európe už koncom 19. storočia, pápež Pius IX. vyvolil svätého Jozefa za patróna Katolíckej cirkvi a veľmi odporúčal veriacim, aby si v týchto ťažkých a pohnutých časoch uctievali toho, ktorému Nebeský Otec zveril svojho Syna v Betleheme a Nazarete. Okrem 19. marca si špeciálne uctievame svätého Jozefa ako hlavného patróna robotníkov, a to 1. mája. Táto úcta sa rozšírila aj v kostolíku v Balážoch v okrese Banská Bystrica, kde sme pre vás pripravili online Deviatnik k svätému Jozefovi.

Pridajte sa aj vy! Každý večer od 22. apríla do 30. apríla sa chceme spolu s vami modliť online na našom facebooku pravidelne o 20:00. Zároveň môže byť táto novéna aj našou spoločnou prípravou na špeciálne podujatie Srdcom v Krakove, ktoré bude malou náhradou za opäť zrušené putovanie do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove. Uskutoční sa práve v sobotu 1. mája v banskobystrickej Katedrále svätého Františka Xaverského. 

Deviatnik k svätému Jozefovi, ktorý sa bude spolu s vami modliť Radovan Pavlík, riaditeľ PRE LUMEN, n.o., môžete sledovať na našom profile na facebooku TU. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Attic house with a garage and a room on the ground floor

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.