TopTip

Z domova
Na Katolíckej univerzite prebieha zbierka Podeľ sa a získaš poklad

Na Katolíckej univerzite prebieha zbierka Podeľ sa a získaš poklad

Podeľ sa a získaš poklad. Tak znie motto charitatívnej zbierky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. V rámci nej môžu študenti aj zamestnanci venovať Spišskej katolíckej charite trvanlivé potraviny aj drogériu. Časť zbierky je symbolicky nastavený na pôstne obdobie, kedy by sme mali myslieť aj na druhých. Zbierka potrvá do konca budúceho pracovného týždňa.

Pôstna charitatívna zbierka má pomôcť rodinám či jednotlivcom v núdzi. Správca Univerzitného pastoračného centra na Katolíckej univerzite Róbert Slotka hovorí, že veci, ktoré určili do zbierky, vybrali podľa aktuálneho dopytu u núdznych. „Keď sme spoločne uvažovali, že čo by mohlo byť naozaj takou pomocou pre nich, tak trvanlivé potraviny a drogéria. Toto je poznatok ľudí, ktorí sú v teréne, čiže pracujú s ľuďmi, ktorí sa nachádzajú v núdzi. Na základe toho vychádzame, aby táto zbierka bola aj taká aktuálna, čiže hneď po odovzdaní týchto potravín budú spolupracovníci charity rozdávať nazbierané potraviny a drogériu pre týchto núdznych ľudí," povedal. 

Zbierku organizuje spoločne s Univerzitným pastoračným centrom aj ružomberská pobočka Spišskej katolíckej charity. Jej člen Jozef Fecenko, ktorý sa stará o potravinovú pomoc v charite hovorí, že aj keď študenti nepatria medzi majetnú zložku spoločnosti, ich pomoc je veľmi vzácna. „Keď aj ten študent, hoci možno sám nemá veľa prostriedkov, tak je ochotný sa zrieknuť a stačí, že dá jedno kilo múky alebo cukru alebo balík cestovín, ak je to naozaj darované s láskou a radosťou, tak to má veľký význam," povedal Fecenko. Veci môžu darcovia nosiť do univerzitného pastoračného centra.

ZDROJ: TKKBS
 

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.04.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na apríl: Za lekárov a humanitárnych pracovníkov, ktorí pomáhajú vo vojnových oblastiach a riskujú vlastné životy pre záchranu druhých
  • Úmysel KBS na apríl: Aby posolstvo veľkonočnej lásky naplnilo srdcia veriacich nádejou a dôverou v Božie Milosrdenstvo.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.