TopTip

Z domova
Na Lumentúre snežilo, pršalo, fúkalo a dokonca aj svietilo slnko.

Na Lumentúre snežilo, pršalo, fúkalo a dokonca aj svietilo slnko.

Účastníci Lumentúry v Ludrovskej doline

"Myslel som si, že dnes na Lumentúru prídem ja, Ivo Novák, pán riaditeľ Juraj Spuchľák a tí, čo ma sem viezli," otvoril humorne 26. Lumentúru Miroslav Saniga. Počet účastníkov, ktorí dosiahol približne číslo 50 bol pre nás príjemným prekvapením. Naozaj podmienky na začiatku nášho putovania boli extrémne a veru každý z účastníkov si kládol otázku, že kde bude svätá omša a či sa vôbec niekam dostaneme.

Situáciu nakoniec zachránil Peter Kučera, miestny ochranca prírody z Národného parku Nízke Tatry: "Ludrovská dolina je vstupnou bránou do Národnej prírodnej rezervácie Salatín. Tento kút Slovenska je zaujímavý mnohými krasovými útvarmi a nedotknutnou prírodou. Budem rád, ak sem poslucháči prídu v lepšom počasí a možno sa tu ešte niekedy stretneme na nejakom inom podujatí." Pán Kučera nám krátko po príchode na Lumentúru zabezpečil priestory miestneho futbalového klubu v Ludrovej, ktoré slúžia skôr na zapíjanie radosti, alebo smútku po futbalovom zápase, než na sväté omše. V situácii nepríjemného vetra a vytrvalého dažďa sme však boli veľmi vďační za ponúknutú možnosť. Počas svätej omše poďakoval lumenturistom riaditeľ Rádia LUMEN otec Juraj Spuchľák. Ocenil vernosť našich poslucháčov, ktorých skutočne neodradila ani nepriazeň počasia.

Sv. omša v improvizovaných podmienkach

Sv. omša v improvizovaných podmienkach

Prvý dotyk zimy sme zažili už po ceste z Banskej Bystrice do Ružomberka. "Z Banskej Bystrice sme na Lumentúru vyrazili v značnom predstihu. Po ceste nás však prekvapil sneh na Donovaloch. Dokonca s kolegom Ivom Novákom sme pomáhali tlačiť auto, ktoré malo problémy tesne pod vrcholom horského priechodu, keďže jazdilo ešte na letných pneumatikách," rozhovoril sa o netradičnej skúsenosti zo svojej prvej lumentúry moderátor Andrej Baldovský, ktorý má vo vysielaní na starosti popoludňajšie Lumenfóra.

Strastiplná cesta redaktorov na Lumentúru (zľava Ondrej Rosík, Andrej Baldovský a Ivo Novák)

Strastiplná cesta redaktorov na Lumentúru (zľava Ondrej Rosík, Andrej Baldovský a Ivo Novák)

Lumentúra, ktorá prvých 90 minút prebiehala v priestoroch futbalového klubu Ludrová bola výnimočná aj súťažou. Poslucháčka Rádia LUMEN Martina Hricová sa rozhodla venovať do súťaže pre patrónov Rádia LUMEN víkendový turistický pobyt pre 4-člennú rodinu v Slovenskom raji. Stačilo sa stať patrónom priamo na Lumentúre a šťastie sa najprv usmialo na poslucháča z Považskej Bystrice. Za výhru poďakoval, no nakoniec sa rozhodol, že sa jej vzdá v prospech iného výhercu. A tak nakoniec tento pobyt získala nová patrónka Vierka Doležalová z Dolného Kubína, ktorá zoberie na pobyt svoju rodinu. Jej pocity z výhry nahral na redakčný mikrofón Ondrej Rosík. Sympatická poslucháčka netajila radosť zo získania pobytu: "Som prvý raz na Lumentúre, mala som veľké problémy sa sem dostať, keďže dopravné spojenie nebolo ideálne. Vďaka pomoci dobrých ľudí som tu a som milo prekvapená akí príjemní ľudia sem chodia. Výhra je pre mňa veľkým bonusom."

V strede fotografie výherkyňa pobytu v Slovenskom raji - patrónka Vierka Doležalová

Po 90 minútach čakania na lepšie počasie sa to predsa len podarilo. Dážď sa zmiernil a dokonca keď sme boli vo vnútri doliny, usmialo sa na nás aj slniečko a od chrbta nám povyhrievalo zmoknuté bundy. Bilancia z lumentúry je teda celkom priaznivá: Napriek zlému počasiu ste prišli v hojnom počte, vďaka náhlym slnečným lúčom sme videli dúhu, ktorá priniesla úsmev aj na tvár redaktora Iva Nováka: "Manželka ma za jednu vec zrejme nepochváli. Na Lumentúru som si zobral najlepší a najpevnejší dáždnik, aký sme doma mali. Avšak v silnom vetre z neho zostalo len torzo a domov prídem bez dáždnika. Aspoň si konečne zakúpim dáždnik s naším logom."

Redaktor Ivo Novák už bez dáždnika...

Redaktor Ivo Novák už bez dáždnika...

Sezóna Lumentúr za rok 2017 je úspešne ukončená. Tešíme sa na vás opäť na jar 2018, najbližšie vo Vrátnej doline.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 22.09.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby mladí Afričania mali prístup k vzdelávaniu a práci vo vlastnej krajine
  • Úmysel KBS na september: Nech námahy našich žiakov a študentov sprevádza pomoc Ducha Svätého
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Za zdravie rodiny Kurucovej a Senčákovej. Barbara
  • Za zdravie nášho očakávaného dieťaťa a za Božie požehnanie pre celú rodinu. Ivan
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.