TopTip

Z domova
Na Lumentúre v Opatovej chýbala mraznička

Na Lumentúre v Opatovej chýbala mraznička

28. Lumentúra vytiahla do prírody 160 posluháčov Rádia LUMEN. Najmladší účastník mal len dva mesiace. A aj keď si všetci nenáročnú túru vychutnávali, jedna vec predsa chýbala. 

Mraznička. V horúcom letnom počasí, ktoré rozhodne prialo tohtoročnej letnej Lumentúre, by chvíľkové schladenie určite padlo vhod nejednému účastníkovi. Aj to boli slová, ktoré turistikechtivým účastníkom adresoval v úvode liturgie o. Juraj Spuchľák. Hlavným odkazom však bolo podobenstvo o chlebe, v ktorom sa nám dáva Pán Ježiš. Zdôraznil, že je dôležité pravidelne prijímať duchovný pokrm. Riaditeľ Rádia LUMEN podal doslova heroický výkon. Spolu so svojím sekundantom Miroslavom Sanigom totiž čelili priamemu slnku počas celej svätej omše. Tá sa, ako to už tradične na Lumentúrach býva, konala pod holým nebom, v lone trenčianskej prírody. Na stretnutie do Opatovej prišli poslucháči z blízkych aj vzdialenejších obcí a miest. 

"Chceli sme stráviť príjemný čas v prírode aj s ľuďmi, preto sme prišli na Lumentúru," prezradila mamička troch ratolestí z Chocholnej. Práve jej dvojmesačný synček bol najmladším účastníkom 28. Lumentúry. 

 

Výber miesta nebol náhodný. Keďže mnohé lokality v okolí Liptova máme vďaka Miroslavovi Sanigovi schodené, rozhodli sme sa zamieriť viac na západné Slovensko, aby sa obľúbenej "lumeňáckej" turistiky mohli zúčastniť aj poslucháči z tohto regiónu. "Chceli by sme viackrát ísť na miesta, ktoré sú tu v okolí významné. Napríklad do Ladiec, kde vzniká veľké pútnické miesto Božieho milosrdenstva. Súvisí to aj s novou frekvenciou, ktorú chceme spustiť do konca tohto roka v Novom Meste nad Váhom, pretože aj na týchto miestach je veľa našich možných poslucháčov, ktorí potrebujú naše služby a my sa tešíme na ich spoločenstvo," vysvetlil dôvod výberu turistickej lokality. 

Spoluorganizátormi tejto Lumentúry boli dvaja horliví milovníci prírody Miroslava Saniga a Alfonz Liška. Kým hlas Kalendára prírody M. Saniga bol miništrantom na sv. omši, A. Liška si pre ľudí pripravil pútavé rozprávanie o flóre a faune tamojšej prírody. Vo chvíli oddychu po stredne náročnom výstupe rozdal aj mnoho praktických rád a zaspomínal aj na obdobie keď Slováci žili viac v kontakte s prírodou. "Ľuďom sa naskytol krásny výhľad na celú chránenú krajinnú oblasť Biele Karpaty a okrem toho sme boli naozaj neďaleko najstaršieho pútnickeho miesta na Slovensku - Skalky pri Trenčíne, čo je myslím si pre veriacich veľmi významné," podotkol A. Liška. Ako ďalší cieľ jesennej Lumentúry navrhol putovanie na horu Butkov. Veríme, že na tomto čoraz obľúbenejšom mieste Božieho milosrdenstva sa s vami stretneme už o pár mesiacov. Presný dátum sa dozviete z nášho vysielania, alebo prostredníctvom našej webstránky.

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 18.07.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Za politikov, vedcov a ekonómov, aby spolupracovali pri ochrane svetových morí a oceánov
  • Úmysel KBS na júl: Aby sme prázdninový čas správne využívali na oddych i rekreáciu a nezabúdali na stretnutie s Pánom pri modlitbe a v Eucharistii
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božie požehnanie pre rodičov. Dcéra Katarína
  • Za vnučku Ariánku, za návrat k svojej rodine, požehnanie pre ďalšie štúdium a budúcnosť a za pomoc Božiu pre ľudí, ktorí v tejto situácii pomáhajú. Mária
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.