TopTip

Na príchod Svätého Otca sa budú v Šaštíne pripravovať aj formou deväťdňovej novény

Na príchod Svätého Otca sa budú v Šaštíne pripravovať aj formou deväťdňovej novény TK KBS

Na príchod Svätého Otca Františka na Slovensko sa budú v Šaštíne pripravovať aj formou deväťdňovej novény. Začne sa v piatok 3.septembra o 18-tej hodine. Spojená bude s duchovnými podnetmi na každý deň. Správca farnosti Šaštín- Stráže páter Martin Lehončák hovorí, že návšteva pápeža aj v Národnej svätyni Sedembolestnej Panny Márie je výnimočnou chvíľou. “Je to výnimočná chvíľa a udalosť, pretože pápež obvykle neprichádza na rovnaké miesto. Ale je to slovenská národná svätyňa. Preto si uctí našu patrónku, Sedembolestnú Pannu Máriu. Očakávame od neho povzbudenie vo viere, spojenie v spoločenstve cirkvi, ktorá je rôznoradá. Hľadať jednotu v tej rôznorodosti, ktorú on určite ukáže,” povedal.

V Šaštíne bude od 3. septembra novéna ako duchovná príprava na príchod pápeža. Začiatkom septembra sa na svoje miesto pred bazilikou vráti aj zrenovovaná socha Sedembolestnej Panny Márie. Tú v júni zničil padajúci strom. Pri tejto soche sa zastavil aj pápež Ján Pavol II., je preto pravdepodobné, že sa zastaví pri nej aj Svätý Otec František.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Maison de famille avec chambre au rez-de-chaussée.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.