TopTip

Na Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulte v Bratislave slávnostne otvorili akademický rok

Na Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulte v Bratislave slávnostne otvorili akademický rok TK KBS

Na Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulte v Bratislave slávnostne otvorili akademický rok. Slávnosť sa začala svätou omšou, ktorú celebroval bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, ktorý je zároveň aj veľkým kancelárom fakulty. Arcibiskup Zvolenský vo svojej homílii komentoval evanjelium, ktoré približuje udalosť Matúšovho povolania, ktorý na Ježišovo pozvanie vstal a šiel.
„Samozrejme, že vždy to pozvanie: poď a nasleduj ma, znova a znova zaznieva a aj my ho vlastne znova a znova akoby vo svojom vnútri obnovujeme, teda vstaneme a ideme, lebo nie je to celkom samozrejmé. Nakoniec každý deň znova a znova začíname,“ povedal arcibiskup Zvolenský.
V Bratislavskom seminári, ktorý patrí pod bohosloveckú fakultu, sa v súčasnosti pripravuje na kňazstvo 20 seminaristov. Okrem iných vyučuje na fakulte pedagogiku a psychológiu Emília Fulková, ktorá to robí už desať rokov. „Teším sa, že mi bolo dopriate, že učím tu, na tejto fakulte a dovoľujem si tvrdiť, že psychológiu v súčasnom období veľmi treba a navyše, budúci kňazi učia náboženskú výchovu, takže potrebujú aj niečo vedieť o výchovnom procese, o tom, ako učiť,“ uviedla.
Nový akademický rok na fakulte a nový formačný rok v seminári nebudú veľmi jednoduché, ako to naznačil aj arcibiskup Stanislav Zvolenský: „Zvonka nás čakajú iste náročné mesiace, dokonca sa už naznačuje aj kvôli ťažkostiam s energiami, že by mohlo byť aj prerušené prezenčné vyučovanie, tak uvidíme, necháme sa prekvapiť. Ale dá sa tak povedať, že žijeme evanjelium v tých podmienkach, do ktorých nás vedie život a vlastne berieme to ako Božiu vôľu,“ zdôraznil.
Po svätej omši nasledovalo zasadnutie akademickej obce v Aule Benedikta XVI. spojené s prednáškou benediktína Jána Dolného.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Bungalow con gran garaje y terraza.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.