TopTip

Na Slovensku sa po šiestykrát začal projekt 9 mesiacov za život

Na Slovensku sa po šiestykrát začal projekt 9 mesiacov za život TK KBS

Na Slovensku sa už po šiestykrát začal projekt 9 mesiacov za život. Spočíva v pokojnej modlitbe na miestach vykonávania umelých potratov. Projekt sa riadi heslom Modlitba, blízkosť, láska! Kvôli pandémii a zákazu vychádzania je však aj jeho služba dočasne obmedzená. „Naším cieľom je ukončenie potratov na Slovensku. Na počiatku tohto projektu sa nám zdalo, že ľudia o tejto téme akoby nechceli rozprávať, čiže chceli sme tak trošku túto tému dať do popredia,“ povedal Andrej Ungvarský, jeden z koordinátorov projektu.
Ako pokračuje kňaz Dušan Škurla, ide o šesťdesiatdeväť pracovísk v 39 mestách. Od roku 2016 evidujú deväť pracovísk, v ktorých sa prestali vykonávať umelé potraty. „Pred rokom sme okrem týchto miest zahrnuli do našej pozornosti aj miesta, kde sa vykonávajú umelé oplodnenia. Tých centier umelého oplodnenia je na Slovensku viac ako desať,“ povedal.
Kvôli zákazu vychádzania však podľa Dušana Škurlu službu dočasne obmedzili. „Máme takú nádej, že aj tieto pohnuté časy teraz možnože viac ľudí privedú k uvedomeniu si, pri počte obetí COVID pandémie, aj každoročného čísla obetí umelých potratov,“ zdôraznil.
Viac informácií nájdete na webovej stránke 9 mesiacov za život, ako aj na Facebooku.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Detached double garage with a shed roof

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.