TopTip

Na Slovensku spustili projekt Misijné dielo detí

Na Slovensku spustili projekt Misijné dielo detí TK KBS

Na Slovensku spustili projekt Misijné dielo detí. Na sviatok Zvestovania Pána Pápežské misijné diela na Slovensku zverejnili výzvu na zakladanie spoločenstiev detí s názvom Misijné zrnko. Misijné zrnko bude viesť deti v spoločenstvách, aby pomáhali modlitbou a konkrétnou pomocou svojim rovesníkom v misijných krajinách. Hovorí riaditeľ Pápežských misijných diel na Slovensku Ivan Kňaze: „Malé skupinky detí sme nazvali zrnko aj preto, lebo zrnko je veľmi malé, ale keď sa zaseje, prinesie veľkú úrodu a rastie, prináša ovocie. Tak aj tieto malé skupinky detí rastú, prinášajú úrodu modlitby a tou modlitbou veľmi pomáhajú pre pokoj v tomto svete. K tomu nás pozývajú aj všetci pápeži a zdôrazňujú aj dôležitosť modlitby detí.“
Spoločenstvá Misijného zrnka môžu vzniknúť v školách, farnostiach, ale aj v rodinách. Budú sa stretávať raz za dva týždne a budú viesť deti v duchu hesla: Deti pomáhajú deťom. „Deti motivujeme, aby sa denne modlili modlitbu Zdravas za misionárov, potom raz za mesiac prispieť na misie jednou mincou, teda to je aj ten konkrétny skutok, že deti môžu pomáhať deťom. No a na Vianoce, pretože je to sviatok misijný, aj Zjavenia Pána, tak na Vianoce dostanú deti darček. Inak členkou Misijného diela detí ako deväťročná bola aj sv. Terezka,“ povedal Ivan Kňaze.
Okrem záväzkov čakajú deti aj odmeny. „Za všetkých členov Misijného diela detí je denne slávená o piatej hodine v Bazilike sv. Petra svätá omša. To je za všetkých členov Misijného diela detí, aj Pápežských misijných diel. Potom za deti sa modlia aj misionári a teda ľudia z celého sveta. A na Vianoce potom deti dostanú každý aj malý darček,“ dodal.
Viac informácií o Misijnom zrnku je dostupných na stránkach Pápežských misijných diel na Slovensku.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Einfamilienhaus, das sich auch als Reihen- oder Doppelhaus eignet.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.