TopTip

Na Spiši pripravili online kampaň pre mladých Naplnená

Na Spiši pripravili online kampaň pre mladých Naplnená TK KBS

Komisia pre mládež v Spišskej diecéze opäť pripravila online kampaň pre mladých, tentokrát pod názvom Naplnená. Cieľom je predstaviť Máriu mladým Ľuďom ako inšpiratívnu osobu. Iniciatíva je rozdelená do troch častí, v ktorých organizátori ponúkajú tri inšpiratívne vlastnosti na pozadí Máriinej osoby. Kampaň Naplnená plynule nadväzuje na decembrovú iniciatívu Komisie pre mládež Spišskej diecézy, ktorá mala názov Prisľúbený. Cieľom je podľa riaditeľa komisie Ľuboša Laškotyho predstaviť Máriu mladým ľuďom ako inšpiratívnu osobu, ktorá nám môže ukázať, akou cestou ísť, aby sme žili život naplno.


„Mária je plná Božieho požehnania, žila plnosť života na zemi a teraz ho žije v plnosti v nebi, že ona je tá učeníčka, z ktorej sa môžeme učiť, ako milovať, ako byť svedkom Božích prisľúbení,“ povedal. Súčasťou iniciatívy budú vždy krátke zamyslenia, videá, piesne a konkrétne aktivity. Kampaň má aj svoje logo, ktorým je silueta postavy Márie, ktorá má otvorené ruky. „Prvá téma je Mária naplnená, žena naplnená slovom. V druhej časti budeme sledovať Máriu ako naplnenú dôverou. V tretej časti je Mária ako žena naplnená radosťou. Každá tá časť bude trvať dva týždne. Počas tých dvoch týždňov budeme chcieť vniknúť hlbšie do odkazu, ktorý sa môžeme učiť cez Máriin postoj, cez Máriin život,“ povedal Ľuboš Laškoty.


Počas kampane sa podľa dobrovoľníka Petra rozhodli spustiť aj takzvaný Biblický kvíz. „Každý deň položíme jednu otázku, ktorú sme vymýšľali tak, aby nebolo veľmi jednoduché nájsť si na internete odpoveď. Ale povzbudzujeme mladých, aby vzali do rúk Bibliu a našli poklad, ktorý sa v nej ukrýva,“ povedal pre ráio LUMEN. Všetky informácie o iniciatíve sú zverejnené na stránke komisie.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.