TopTip

Zo zahraničia
Na Srí Lanke požehnali dom, ktorého stavbu podporili Slováci

Na Srí Lanke požehnali dom, ktorého stavbu podporili Slováci

Na Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi požehnal kardinál Malcolm Ranjith základný kameň Misijného domu na Srí Lanke vo Farnosti svätého Šebastiána v Negombe, neďaleko hlavného mesta Kolombo. Tento dom bude postavený z príspevkov veriacich zo Slovenska, ktoré sa vyzbierajú počas veľkonočnej výzvy, ktorú trvá do konca júna 2020.

Na začiatku výstavby sa zúčastnili miestni veriacich, kňazi a národný riaditeľ Pápežských misijných diel na Srí Lanke Basil Fernando Rohana.

V Kostole svätého Šebastiána v Negombe zomrelo po samovražednom bombovom útoku na minuloročnú Veľkonočnú nedeľu 115 ľudí. Krv a zvyšky tiel boli po stenách celého kostola. Chrám sa stal po tomto hroznom čine doslova pútnickým miestom. Misijný dom bude slúžiť pre kňazov, rehoľné sestry a pútnikov ako miesto pomoci a starostlivosti o rodiny zasiahnuté teroristickými útokmi.

„Stavba misijného domu je potrebná. Veľmi si cením vašu lásku a solidaritu s obeťami a ich rodinami po bombových útokoch v apríli 2019. Ďakujem vám a želám veriacim na Slovensku veľa Božieho požehnania pri všetkých ich dielach.“ povedal , kolombský arcibiskup, kardinál Malcolm Ranjith.

„Stratili sme milované sestry a bratov našej farnosti. Modlime sa, aby sa ich mená oslávili ako mená mučeníkov Srí Lanky. Náš milovaný kostol sa na Veľkonočnú nedeľu ponoril do krvavého kúpeľa. Teraz máme kostol požehnaný krvou našich hrdinov. Chceme osláviť tvoje meno, Pane. Naša viera nezomrela. Nech títo mučeníci chránia náš kostol i farnosť," uvádza stránka Farnosti svätého Sebastiána.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 13.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božie požehnanie pre moje dcéry Beátku a Julku, aby si našli dobrých kresťanských manželov. Mama
  • Za uzdravenie mysle od úzkostí a strachu pre Helu
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.