TopTip

Na stretnutie pápeža Františka s mladými sa špeciálne pripravuje aj koordinátorka dobrovoľníkov v Košiciach

Na stretnutie pápeža Františka s mladými sa špeciálne pripravuje aj koordinátorka dobrovoľníkov v Košiciach TK KBS

Na stretnutie pápeža Františka s mladými sa špeciálne pripravuje aj koordinátorka dobrovoľníkov v Košiciach Adriana Čurajová. Službu dobrovoľníčky pozná dôverne z vlastnej skúsenosti. „Mala som tú milosť stretnúť Svätého Otca, už Svätého Jána Pavla II., niekoľkokrát. Prvýkrát, keď bol v Košiciach v roku 1995, kde som ako 18-ročná študentka spievala v zbore, ktorý bol počas svätorečenia troch košických mučeníkov na letisku v Košiciach a táto udalosť ma natoľko zasiahla a ovplyvnila celý môj život, že stále som sa pri dôležitých medzníkoch života snažila hľadať odpovede vo vyjadreniach svätého Jána Pavla II.“
Adriana v rozhovore pre rádio LUMEN pripomenula moment, keď v júli Svätý Otec v nedeľu na Anjel Pána vyhlásil, že príde na Slovensko. "Vtedy spomenul, ubezpečil nás, že už teraz sa modlí za všetkých, ktorí cestu pripravujú, ktorí sa podieľajú na jej organizácii, ktorí budú aj účastní priamo stretnutí v rôznych mestách na Slovensku a toto bolo pre mňa takým veľmi silným mementom, kedy som si povedala, že vau, ja patrím do skupiny ľudí, za ktorých sa Svätý Otec špeciálne modlí,“ povedala.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Erschwingliches, schmales Haus für kleine Grundstücke mit Satteldach und Velux-Oberlichtern. Dachbodenatmosphäre im Erdgeschoss.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.