TopTip

Na stretnutie so Svätým Otcom v Prešove je zaregistrovaných viac ako 25-tisíc ľudí

Na stretnutie so Svätým Otcom v Prešove je zaregistrovaných viac ako 25-tisíc ľudí TK KBS

Na stretnutie so Svätým Otcom Františkom, ktorý do Prešova zavíta 14. septembra, je aktuálne zaregistrovaných viac ako 25-tisíc ľudí. Je to polovica kapacity areálu pri mestskej športovej hale na Ulici Jána Pavla II., kde bude pápež slúžiť Liturgiu svätého Jána Zlatoústeho. Organizátori zároveň čakajú na nové zverejnenie rozdelenia okresov v súvislosti s ochorením COVID-19 a či bude okres Prešov v zelenej alebo v oranžovej farbe. Podľa toho budú nastavené pravidlá pre ľudí v režime OTP. 

Na stretnutie sa navyše môžu hlásiť aj veriaci v režime OTP. Ich počet je však limitovaný podľa Covid automatu. Hovorí protosynkel Prešovskej eparchie Ľubomír Petrík: „Pre týchto ľudí je dôležitá informácia, že je potrebné, aby si vo vlastnej réžii zabezpečili buď antigénový test nie starší ako 48 hodín pred začiatkom nášho podujatia, alebo potom PCR test nie starší ako 72 hodín. Ešte sa zvažujú kroky, či bude možné nejakým spôsobom zabezpečiť, aby boli MOM-ky aj priamo pred týmto vstupom pre OTP účastníkov, ale to v tejto chvíli nie je možné potvrdiť.“
Pre stretnutie v Prešove stále beží aj prihlasovanie dobrovoľníkov, ktoré bude otvorené do štvrtka 9. septembra. Hovorí ich koordinátorka Viktória Žolnová: „Stále potrebujeme ešte nejakých 50 až 100 dobrovoľníkov. Aktuálne ich máme už viac ako 850. Tešíme sa každému, aj mladému, aj staršiemu. Určite potrebujeme ľudí, ktorí sú starší a ktorí majú tú skúsenosť života a vedia čo ako funguje, ako zmanažovať veci, ale potrebujeme aj mladších, ktorí majú možno ešte tú fyzickú silu a sú schopní fungovať možno celú noc nonstop.“
K miestu stretnutia so Svätým Otcom bude zabezpečená kyvadlová doprava. K dispozícii bude aj 4600 parkovacích miest na záchytných parkoviskách. O ďalších aktualitách povie hovorca mesta Vladimír Tomek: „Mesto Prešov udeľuje základným školám riaditeľské voľno v tento deň. Je to aj kvôli tomu, aby sme uľahčili tok dopravy v meste. Tak isto bola spomenutá aj bezplatná mestská hromadná doprava, to už je, samozrejme, zabezpečené a z noviniek spomeniem, že sme zaktualizovali mapu parkovísk, záchytných parkovísk už aj na našej webstránke v sekcii Návšteva pápeža v Prešove. Tam si nájdu obyvatelia presné informácie."

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Wunderschönes Projekt für schmale Grundstücke.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.