TopTip

Z domova
Na Teologickej fakulte otvoria Inštitút židovských štúdii

Na Teologickej fakulte otvoria Inštitút židovských štúdii

Vytvoriť základy pre otvorenie Inštitútu židovských štúdii na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity. To je cieľom novej dohody o spolupráci medzi Slovenskou akadémiou vied (SAV), Historickým ústavom SAV a Teologickou fakultou Trnavskej univerzity, resp. jej Teologickou fakultou, ktorú podpísali na pôde SAV jej predseda Pavol Šajgalík, rektor Trnavskej univerzity Marek Šmid a dekan Telogickej fakulty Miloš Lichner. Štvrtým signatárom dohody je riaditeľ Historického ústavu SAV Slavomír Michálek.

Výskum a vzdelávanie o židovskom náboženstve, kultúre a histórii totiž patrí vo svete k štandardom v rámci teologických študijných programov. Všetci aktéri vyjadrili potešenie z ukotvenia novej spolupráce, ktorá bude vychádzať z programov Otvorenej akadémie SAV (holokaust – fenomén moderných dejín) aj z univerzitného cyklu Otvárame dvere. „Ide o symbol, ktorý vyjadruje našu ústretovosť pre hostí a súčasne aj my nimi vystupujeme do nových priestorov,“ naznačil filozofiu cyklu dekan Miloš Lichner.

Zmluvné strany sa dohodli, že budú spolupracovať najmä v oblastiach vydania základného prameňa (publikácie) a ďalších materiálov k židovsko-kresťanskému dialógu, budovania knižničného fondu, organizovania medzinárodnej vedeckej konferencie, ale aj v oblasti diskusných výjazdových stretnutí v regiónoch Slovenska, či realizácie odborných prednášok na pôde Teologickej fakulty.

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 18.10.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na október: Aby vanutie Ducha Svätého vzbudilo novú misionársku jar v Cirkvi
  • Úmysel KBS na október: Aby sme sa v našich rodinách radi, často a spoločne modlievali posvätný ruženec, a tak vyprosovali pokoj pre našu vlasť
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulých z rodiny Podhorcovej, Chromekovej, Obročníkovej, Kušpálovej. Zdenka
  • Za uzdravenie z depresie a obrátenie Bohu známeho
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.