TopTip

Napriek pandémii môžeme viac prežívať posolstvo Vianoc

Napriek pandémii môžeme viac prežívať posolstvo Vianoc

Tieto Vianoce môžeme viac prežívať ich posolstvo. Aj napriek ťažkým časom a pandémii, Vianoce nebudú tmavé, ale osvetlené Ježišom Kristom a jeho narodením. Povedal to v pondelkovej relácii Rádia Lumen Zaostrené Tomáš Gračka, správca farnosti v Hronskom Beňadiku. Podľa psychológa Matúša Kucbela, ani v čase pandémie naši blízki nesmú byť sami. Ak sa nemôžeme stretnúť, máme využiť všetky technické možnosti.

Psychológ Matúš Kucbel povedal, že naša spoločnosť stojí pred situáciu, keď naše zvyky a tradície musíme zmeniť, a to nielen na Vianoce. „Vo všeobecnosti ľudia neradi menia svoje uvažovanie a nastavenie a vidíme, že niekedy musí dôjsť k ozaj veľmi vážnym veciam, aby svoje správanie zmenili. Ja verím, že nebude potrebné, aby sme tu mali hory mŕtvych a až vtedy dôjde ku zmene správania, takže rešpektovanie zásad, noriem a pravidiel v aktuálnej situácii považujem za absolútnu prioritu," uviedol v relácii Zaostrené.

Správca farnosti v Hronskom Beňadiku Tomáš Gračka zdôraznil, že aj napriek pandémii a obmedzeniam sa môžeme s našimi blízkymi stále rozprávať. „Vianoce, tie tradičné, na ktoré sme boli možno zvyknutí, boli spojené aj s mnohými prípravami, s honom, stresom. Teraz máme čas myslieť na toho, kto sa rodí v tichu betlehemskej noci," povedal. Katolícky kňaz dodáva, že človek je stvorený tak, že potrebuje spoločenstvo druhých. „Ale rozhodujem sa aj tak, ako by konal Ježiš. Isto by nechcel, aby moji blízki zostali sami, aby zostali smutní, aby zostali opustení," uviedol.

Kňaz Tomáš Gračka zdôrazňuje, že by sme v tomto čase nemali upadať do lamentovania, prečo prežívame to, čo prežívame, alebo prečo práve ja som sám.

Archív relácie Zaostrené je možné nájsť aj v internetovom archíve Rádia LUMEN.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.