TopTip

Národná púť v Starej Boleslavi bola aj napriek pandémii

Národná púť v Starej Boleslavi bola aj napriek pandémii

Aj napriek prísnym protipandemickým opatreniam sa v pondelok 28. septembra v Starej Boleslavi konala Národná svätováclavská púť. Hlavným celebrantom bohoslužby bol pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, kazateľom olomoucký arcibiskup Jan Graubner, predseda Českej biskupskej konferencie. Spoločne s nimi koncelebrovali českí a moravskí biskupi a desiatky kňazov.

V úvode kardinál Duka pripomenul, že pôvodne mal byť hlavným celebrantom tejto svätej omše kardinál Marc Ouelett, prefekt Kongregácie pre biskupov, ktorý sa ale z dôvodu opatrení nemohol spolu s ďalšími európskyim biskupmi zúčastniť na plenárnom zasadnutí CCEE, ktoré sa malo v týchto dňoch konať v Prahe, ani na tejto Svätováclavskej púti. Na konci sa poďakoval všetkým, ktorí sa zaslúžili o prípravu svätej omše a predovšetkým pútnikom, ktorí prišli. "Chcel by som povedať, že vaša prítomnosť je tá veľká solidarita s tými, ktorí ochoreli, ktorí trpia. Istým spôsobom sme tu solidarizovali s lekármi, zdravotnými sestrami, políciou, armádou, ktorá zasahuje." Kardinál Duka tiež vyzval prítomných veľvyslancov, aby sa obrátili na svoje vlády a zasadili sa za mier v Náhornom Karabachu.

Zdroj: cirkev.cz

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.