TopTip

Z domova
Národný týždeň manželstva sa začína už v pondelok 10. februára

Národný týždeň manželstva sa začína už v pondelok 10. februára

Valentínsky týždeň je už roky aj na Slovensku prepojený s Národným týždňom manželstva (NTM). A predsa ten tohtoročný má prívlastok výnimočný – pretože je jubilejný. 

NTM na Slovensku práve vstupuje do svojho 10-teho ročníka. Opäť prináša veľa podnetov a inšpirácií pre manželov a zaľúbené dvojice, ako svoj vzťah spestriť a prehĺbiť. Popritom je to však aj dobrý dôvod ohliadnuť sa a pozrieť na históriu slovenského NTM . Organizátori doterajšie ročníky sumarizujú v krátkom videu na svojom webe.

Náš príbeh - téma NTM 2020

Aktuálny ročník NTM je príležitosťou zastaviť sa, aby si dvojice pripomenuli svoju spoločnú históriu: ako ich príbeh začal; čo spolu dosiahli; ako prekonali náročné obdobia; čo ich vo vzťahu baví; aké hodnoty vyznávajú a žijú, ... Spomienky na spoločnú históriu prirodzene vedú k vďačnosti za spoločný vzťah aj za človeka, s ktorým príbeh tvoríme. A v neposlednom rade téma NTM 2020 pripomína, že budúce kapitoly spoločného príbehu píšeme už dnes.

Tohtoročný NTM je najmä o originálnych príbehoch jednotlivých dvojíc. Na stránke NTM si môžete prečítať niekoľko príbehov, ktoré inšpirujú. Tiež tam nájdete množstvo pozvánok na podujatia NTM po celom Slovensku ako aj tipy na čas strávený len vo dvojici.

Ponúkame aj online kurz SPOKOJNÉ MANŽELSTVO,  ktorý vznikol špeciálne k jubilejnému ročníku NTM. Tí, ktorí sa rozhodnú prejsť týmto kurzom, získajú množstvo podnetov k tomu, aby lepšie porozumeli a tiež urobili konkrétne kroky preto, aby sa vo vzťahu cítili spokojnejší.

Jednotiacou aktivitou NTM 2020 sú VEČERY PRÍBEHOV, ktoré sa počas Týždňa manželstva konajú na viac ako 20 miestach od Sniny až po Bratislavu. Sú to spoločenské večery, kde si manželia vypočujú zaujímavé príbehy zo života iných párov a zaspomínajú na tie vlastné. A to v príjemnom prostredí s večerou, prípadne s občerstvením.

Zaujímavé zistenia odborníkov

Závery britského výskumného inštitútu Marriage Foundation  priniesli nové zistenia o rozpadoch rodín. Podľa výsledkov výskumu až takmer tretina párov uvádza „vzájomné odcudzenie“ ako príčinu ich rozvodu. Aj preto priniesť párom podnety pre občerstvenie ich vzťahu môže byť skutočne vitálne. A Národný týždeň manželstva vytvára k tomu množstvo príležitostí. 

Viac informácií o Národnom týždni manželstva 2020 na Slovensku, tipy a články k téme nájdete na www.ntm.sk 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.09.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby nebolo drancované prírodné bohatstvo našej planéty, ale aby sa využívalo a rozdeľovalo primerane a spravodlivo
  • Úmysel KBS na september: Aby učitelia viedli svojich žiakov k pravým morálnym i duchovným hodnotám
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za uzdravenie sestry Miroslavy zo Sobraniec. Brat Peter
  • Za Božiu ochranu pre moje dcéry na ich ceste do zahraničia a šťastný návrat domov
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.