TopTip

Nedeľné zamyslenie arcibiskupa Jána Babjaka: Čo sa stane, keď rodičia zanedbajú duchovný život

Nedeľné zamyslenie arcibiskupa Jána Babjaka: Čo sa stane, keď rodičia zanedbajú duchovný život

Na Nedeľu štvrtého týždňa Veľkého pôstu vám prinášame zamyslenie vladyku Jána Babjaka, prešovského arcibiskupa metropolitu.

Často sme svedkami, že staršia generácia kritizuje mládež. Vyčíta jej, že je zlá, že nechodia do chrámu, nemodlia sa, nechce sa im pracovať, mrhajú peniaze, sú celkom skazení... Ale nie je chyba aj u dospelých? Koľkí rodičia povedia deťom neotravuj ma, zapni si televízor a buď ticho. Koľko detí videlo rodičov modliť sa, chodiť pravidelne do chrámu na sv. liturgie a na svätú spoveď? Keď rodičia zanedbávajú svoj duchovný život a keď žijú neustále v ťažkých hriechoch, to sa nutne odrazí aj na živote ich deti.

Preto často z uboleného srdca otca a matky zaznieva otázka: Čo máme robiť, aby sme zachránili syna, dcéru? Odpoveďou je dnešný evanjeliový príklad.

Nešťastný otec prišiel k Ježišovi a povedal mu: „Učiteľ, priviedol som k Tebe svojho chorého syna posadnutého nemým duchom... zľutuj sa nad nami a pomôž nám...“ (Mk 9, 17-31). Áno, otcovia matky, toto je riešenie vášho nešťastia, priviesť svojich synov k Ježišovi, aby ich vyliečil a uzdravil, aby im vrátil stratený elán a chuť do života, aby im vlial milosť do ich duší. Možno mi poviete, ale ako ich privedieme, keď už neveria, keď sa z viery vysmievajú, keď majú celkom iné záujmy, keď žijú hriešnym životom? Pozrite sa, ak ich nemôžete doviesť fyzicky, doveďte ich k Ježišovi duchovne. To môžete urobiť všetci. Ježišu, v duchu ti privádzam môjho strateného syna, moju stratenú dcéru. Vidíš ich biedu, zmiluj sa a uzdrav ich duše a vráť mi ich naspäť zdravých. A Ježiš úpenlivú a vytrvalú prosbu rodičov iste vypočuje.

Zlý duch však niekedy nechce človeka opustiť. Ježiš v dnešnom evanjeliu povedal: „Tento druh nemožno vyhnať ničím, iba modlitbou“. (Mk 9, 29). Prinášajme vytrvalú modlitbu, ale aj pôst a iné obety Pánu Bohu za svoje deti. Pamätajme, že deti a mládež sú od mladosti svojim príkladom formovaní najviac rodičmi.  

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa con tre livelli di spazio abitativo.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.