TopTip

Nedeľné zamyslenie arcibiskupa Jána Babjaka: Ježišovi ide o viac

Nedeľné zamyslenie arcibiskupa Jána Babjaka: Ježišovi ide o viac zdroj foto: pexels.com

Na 28. nedeľu po Päťdesiatnici (5. decembra) vám ponúkame zamyslenie Mons. Jána Babjaka SJ, prešovského arcibiskupa metropolitu.

Lk 17, 12-19/

„Ježišu, učiteľ, zmiluj sa nad nami“ – volali desiati malomocní z nedeľného evanjelia. Koľkí chorí na Covid 19 dnes volajú na Pána Ježiša a tiež prosia o uzdravenie a o záchranu života?

V jednom i v druhom prípade ide o záchranu telesného života. Ale Ježišovi ide o viac. On chce zachrániť každého človeka pre život večný. Ide mu o spásu našej duše, čiže o šťastnú večnosť, o prebývanie s ním v nebi. V tomto smere Ježiš prejavuje svoje milosrdenstvo a uzdravenie každému, kto ho prosí s vierou.

Evanjelium konštatuje, že iba jeden z uzdravených sa vrátil k Ježišovi, poďakovať sa mu. A bol to pohŕdaný a nenávidený cudzinec, Samaritán. Vtedy Ježiš povedal: „Neočistilo sa ich desať? A tí deviati sú kde?“ /Lk 17, 18/.

Ako je to s nami? Často sa nám dostáva odpustenia vo sviatosti zmierenia. Ale, ako rýchlo znova padáme do otroctva hriechu. Prečo? Ukazujú nám to tí deviati uzdravení, ktorí sa zabudli poďakovať Ježišovi za uzdravenie.

Veru, uspokojujeme sa s odpustením hriechov, s rozhrešením a namiesto toho, aby sme pokľakli Ježišovi k nohám a ďakovali mu za milosť odpustenia hriechov, utekáme od neho bezhlavo preč, zabúdame na svoju chorobu a život nás znova pohlcuje.

Buďme vďační Ježišovi za každú milosť a uchovajme si s ním jednotu a priateľstvo.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa adecuada para construcción en línea.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.