TopTip

Novinky
Nedeľné zamyslenie: Balzam synovskej a božskej lásky

Nedeľné zamyslenie: Balzam synovskej a božskej lásky Sedembolestná Panna Mária - patrónka Slovenska

Na slávnosť Sedembolestnej Panny Márie vám prinášame zamyslenie o. Jána Krupu, náboženského redaktora Rádia LUMEN.

 

Dnes upriamujeme našu pozornosť na jedinečnú ženu, ktorá priviedla na svet Božieho Syna.

Ako žiadny iný človek bola Panna Mária nablízku Ježišovi na začiatku jeho pozemského života, pri jeho narodení v Betleheme. A nablízku mu bola aj na konci jeho pozemského života na Golgote, keď stála pod krížom a pociťovala bolesť jeho umierania ako žiadny iný človek.

Iba matka, ktorá stratila svoje dieťa, tuší, čím si Mária prechádzala. Učeník Ján, ktorý stal vedľa nej, síce nenapísal vo svojom evanjeliu nič o jej pocitoch, ale vieme o nich prostredníctvom iného muža: Simeona, starého proroka, ktorý kedysi v chráme vzal dieťa Ježiša do svojich rúk a následne chválil Boha a Márii už vtedy predpovedal: „Tvoju vlastnú dušu prenikne meč“ (Lk 2,35).

„Pri Ježišovom kríži stála jeho matka“, čítame v Jánovom evanjeliu (19,25). Boli pri nej aj ďalšie ženy, čo jej dodávalo trocha útechy. Stál pri nej aj jeden Ježišov učeník, ktorý to ako jediný Ježišov učeník vydržal až po kríž: Ján.

Všetko, čo teraz čítame na liturgii o Márii, je niečo, čo sa jej stalo, čo sa jej prihodilo: Ježiš sa na ňu pozrel. Ježiš na ňu zhliadol z kríža a prikázal, že si ju Ján má vziať k sebe, ako keby bola jeho vlastnou matkou.

Ešte aj z kríža sa Ježiš staral o svoju matku, slúžil jej, zaopatroval ju, rozprával sa s ňou. „Žena, hľa, tvoj syn!“, povedal (Jn 19,26). V tomto okamihu bola Mária znovu plne obdarovaná. Aj keď meč v jej duši bolel tak veľmi, že si to sotva dokážeme predstaviť, vo svojej duši súčasne cítila balzam synovskej lásky a aj balzam Božej lásky.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 14.10.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na október: Aby vanutie Ducha Svätého vzbudilo novú misionársku jar v Cirkvi
  • Úmysel KBS na október: Aby sme sa v našich rodinách radi, často a spoločne modlievali posvätný ruženec, a tak vyprosovali pokoj pre našu vlasť
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božie požehnanie a ochranu Panny Márie pre neter Miriamku a sestru Máriu. Anna
  • Za Božie požehnanie v tehotenstve a za šťastlivý pôrod a vďaku za dar života nášho dieťatka. Manželia Gódányovci, Dunajská Streda
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.