TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa J. Haľka: Boží tmel pre naše vzťahy

Nedeľné zamyslenie biskupa J. Haľka: Boží tmel pre naše vzťahy zdroj foto: pexels.com

Na nedeľu Svätej rodiny vám prinášame zamyslenie Jozefa Haľka, bratislavského pomocného biskupa.

Pohľad na betlehemský výjav je jedinečný návod - na budovanie rodinného života. Mária aj Jozef žijú svoje tajomstvo s Bohom. Máriu pozval stať sa Matkou oddávna predpovedaného Záchrancu. Jozef má Máriu ako „muž spravodlivý“ prijať, sprevádzať a chrániť. Na Sviatok Svätej rodiny ide o jasné posolstvo aj pre našu dobu, keď sa vzťahy rozpadávajú: ako sa vinou prvého Adama narušila pôvodná vzťahová harmónia medzi človekom a človekom, človekom a jeho Stvoriteľom; tak sa príchodom nového Adama - Ježiša - znovu nastoľuje táto harmónia. Podmienkou prehlbovania vnútro-rodinných väzieb je, aby sme  Bohu dôverovali každodenným prežívaním jeho prítomnosti. V sebe aj medzi nami.    

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.