TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Jána Kuboša: Ježišov pohľad

Nedeľné zamyslenie biskupa Jána Kuboša: Ježišov pohľad zdroj foto: pexels.com

Na 6. nedeľu v Cezročnom období v liturgickom roku C vám ponúkame zamyslenie Mons. Jána Kuboša, diecézneho administrátora Spišskej diecézy.

„On uprel oči na svojich učeníkov a hovoril: "Blahoslavení chudobní, lebo vaše je Božie kráľovstvo. Blahoslavení, ktorí teraz hladujete, lebo budete nasýtení. Blahoslavení, ktorí teraz plačete, lebo sa budete smiať. Blahoslavení budete, keď vás budú ľudia nenávidieť, keď vás vylúčia spomedzi seba, potupia a ako zlo zavrhnú vaše meno pre Syna človeka“ (Lk 6, 20 - 22).

Skôr, ako Ježiš vyslovuje blahoslavenstvá, upiera svoj pohľad do tvárí svojich najbližších. V nich vidí chudobu; ale aj nedostatok jedla či nedostatok radosti. Je ochotný naplniť ich túžby, urobiť všetko, čo im „vidí na očiach“, aby boli blažení.

Blahoslavenstvá vykresľujú tvár Ježiša Krista a opisujú jeho lásku... (KKC 1717)

Ľudský pohľad je mocný, pretože je výrazom duše. Ježišov pohľad je neporovnateľne mocnejší, - preniká myseľ i srdce. Ak Boh prebýva v duši, potom človek môže svojím pohľadom odovzdávať Boha ostatným ľuďom.

Ježiš upiera svoj pohľad i na mňa a povzbudzuje ma. On vie, čo všetko ma čaká. Aj ťažké chvíle. Ak všetko budem znášať v spojení s ním, s pohľadom upretým na neho, už teraz sa môžem radovať, lebo blahoslavenstvá sú adresované i mne.

So sv. Augustínom sa modlime: „Akože ťa teda mám hľadať, Pane? Lebo keď hľadám teba, svojho Boha, hľadám blažený život. Budem ťa hľadať, aby žila moja duša. Lebo moje telo žije z mojej duše a moja duša žije z teba.“

A so žalmistom často opakujme:  Pane, ja hľadám tvoju tvár. Neodvracaj svoju tvár odo mňa (Ž 27).

Amen.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Economical family house for a 2-member family.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.