TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Jána Kuboša: Koho počúvam?

Nedeľné zamyslenie biskupa Jána Kuboša: Koho počúvam? zdroj foto: pexels.com

Na 2. pôstnu nedeľu v liturgickom roku C vám ponúkame zamyslenie Mons. Jána Kuboša, spišského diecézneho administrátora.

„Ježiš vzal so sebou Petra, Jána a Jakuba a vystúpil na vrch modliť sa. Ako sa modlil, zmenil sa vzhľad jeho tváre a jeho odev zažiaril belobou. ... Peter povedal Ježišovi: "Učiteľ, dobre je nám tu. Urobme tri stánky: jeden tebe, jeden Mojžišovi a jeden Eliášovi." Nevedel, čo hovorí. Kým toto hovoril, utvoril sa oblak a zahalil ich. Keď vstúpili do oblaku, zmocnil sa ich strach. A z oblaku zaznel hlas: "Toto je môj vyvolený Syn, počúvajte ho!"“ (Lk 6, 28b-35).

Denne počujeme množstvo slov. Niektoré preletia akoby ponad nás, iné nás zasiahnu v hĺbke duše. Popri slovách týkajúcich sa nášho každodenného života sú tu aj „slová večného života“, slová, ktoré súvisia s modlitbou. Nielen s ústnou modlitbou, ale s modlitbou srdca. Ovocím takejto modlitby je vnútorný pokoj. Preto apoštol Peter na hore Premenenia konštatuje: „Učiteľ, dobre je nám tu“.

 

Slová Nebeského Otca, ktorý nazýva Ježiša svojím Synom, sú adresované nielen Petrovi, Jakubovi a Jánovi, ale nám všetkým: Toto je môj vyvolený Syn, počúvajte ho!  

V našich modlitbách sme zabudli počúvať Ježiša. On nám svojím premenením pripomína, že do slávy sa ide cez kríž a utrpenie.  Veď práve on napokon „pretvorí naše úbohé telo, aby sa stalo podobným jeho oslávenému telu“ (Flp 3,21).

V tieto dni počúvame o množstve utrpenia. Počúvame slová o vojne, o veľkých krivdách, slová, ktoré sa nepočúvajú dobre. Zaumieňme si, že ešte s väčším úsilím budeme počúvať milovaného a vyvoleného Božieho Syna, v ktorom má Otec zaľúbenie.

Aby sme - naplnení Kristom a jeho slovami večného života - umožnili konštatovať každému, kto sa ocitne v našej prítomnosti: „dobre je mi tu...“

Amen.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
House project with habitable attic space and ground floor room.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.