TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Jána Kuboša: Nenápadné čnosti

Nedeľné zamyslenie biskupa Jána Kuboša: Nenápadné čnosti Mons. Ján Kuboš v Rádiu LUMEN

Na 14. nedeľu v Cezročnom období vám ponúkame zamyslenie Mons. Jána Kuboša, spišského diecézneho administrátora. 

Potom Pán vyvolil iných sedemdesiatich dvoch a po dvoch ich poslal pred sebou do každého mesta a na každé miesto kam sa sám chystal ísť. A povedal im: „Žatva je veľká, ale robotníkov málo. Preto proste Pána žatvy, aby poslal robotníkov na svoju žatvu! Choďte! Hľa, posielam vás ako baránkov medzi vlkov (Lk 10, 1-3).

Zlí sú nápadnejší ako dobrí. Preto sa zdá, akoby ich bolo viac než dobrých. Problém je v nízkej náročnosti na seba. Kto chce veľa, dosiahne málo. Kto chce málo, nedosiahne nič. Pri realizácii dobra nemožno si myslieť, že už som dostatočne náročným na seba.

Nenásytnosť vlkov môže vyvolať oprávnené obavy či strach. Ale sebavýchova, sebapretváranie a sebazdokonaľovanie sú protilátky na strach, ktorým reaguje vnútro človeka a strach premáha. Je to sila, ktorá chce premôcť nenávisť láskou, brutalitu odpúšťaním, bezočivosť slušnosťou, úškľabok úsmevom (porov. Pavol STRAUSS, Úsmev nad úsmevom, s. 81, 85).

Pred sv. prijímaním kňaz hovorí: Hľa, Baránok Boží, ktorý sníma hriechy sveta...

Práve On – Boží Baránok - nás posiela ako baránkov – nadľahčovať blížnemu ťarchu, ktorá je dôsledkom hriechov; teda sme poslaní nielenže nikomu neubližovať, ale ustavične byť pripravený priniesť obetu. Alebo lepšie nenápadnú lásku, ktorá sa vie obetovať. Amen.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Modernes Hausprojekt mit 4 Zimmern.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.