TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Aj ty prinášaj svetlo!

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Aj ty prinášaj svetlo! zdroj foto: pexels.com

Na 15. nedeľu v Cezročnom období vám prinášame zamyslenie Mons. Jozefa Haľka, pomocného biskupa Bratislavskej arcidiecézy.

Ježišovo pozvanie v dnešnom Evanjeliu „vyháňať zlých duchov“ by na prvý pohľad mohlo znieť ako neaktuálne. Ako môžem ja, veriaci z 21. storočia, vyháňať zlých duchov? No predsa tým, že naplním sľub daný už pri prijatí sviatosti birmovania: budem so živou vierou spolupracovať s dobrým Duchom, Duchom Svätým. Všade, kam prídem. Ako svetlo automaticky zaháňa tmu, Duch Svätý, jeho dary a ovocie automaticky vytesňujú zlého ducha. Platí to už na úrovni jednoduchej každodennej komunikácie. Keď prinášam pozitívne témy, keď mám voči iným podporný a láskyplný prístup, keď do negatívnych nálad ponúknem lúč nádeje – to všetko sú spôsoby, ako vyháňať zlého ducha nelásky, beznádeje a rezignácie. Preto je dôležité už ráno poprosiť Ježiša o jeho Ducha Svätého: pomôž mi Pane byť dnes poslom svetla, nádeje a všetko prenikajúcej lásky.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.