TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Otázka, ktorú sa bojíme položiť

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Otázka, ktorú sa bojíme položiť zdroj foto: pexels.com

Na 31. nedeľu v Cezročnom období vám ponúkame zamyslenie Mons. Jozefa Haľka, pomocného biskupa Bratislavskej arcidiecézy.

Otázka zákonníka v úvode dnešného evanjelia je o základnej priorite: nejde teda o „prvé prikázanie“ v zmysle poradia, ale o to jedno jedinečné prikázanie, ktoré je kritériom všetkých nasledujúcich.  V dnešnej tekutej dobe, ktorej  heslom je, že „každý má svoju pravdu“, je táto otázka nanajvýš aktuálna. Problém je, že moderný človek sa bojí túto otázku už aj len položiť v obave, aby nestratil tú „svoju pravdu“. Veď čo ak ho odpoveď Majstra  vyzve preusporiadať základné priority vlastného života? A teda zmeniť život od základu vrátane najhlbších postojov srdca? Prosme pre seba od Ducha Svätého túto odvahu: nefiltrovať Božie slovo podľa našich kritérií, neskákať Bohu do reči, ale podriadiť naše vnútro najvyššiemu kritériu Ježišovej lásky.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Classica casa familiare di 4 stanze con garage.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.