TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Prečo potrebujeme harmonický vzťah

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Prečo potrebujeme harmonický vzťah zdroj foto: pexels.com

Na 27. nedeľu v Cezročnom období vám ponúkame zamyslenie Mons. Jozefa Haľka, pomocného biskupa Bratislavskej arcidiecézy.

Požiadavka Pána Ježiša v evanjeliu tejto nedele o vernosti muža a ženy a následný apel “nechajte deti prísť ku mne”, veľmi úzko súvisia. Lebo dlhodobá skúsenosť potvrdzuje, že deti, ktoré sú vychovávané v harmonickom manželstve naplnenom skutočnou vzájomnou láskou, vedia hlboko porozumieť aj Božej láske, ktorú rodičia voči svojmu dieťaťu reprezentujú. Modlime sa preto za manželstvá a rodiny, aby v nich nechýbala modlitba a z modlitby vychádzajúca vzájomná úcta. Je totiž alarmujúce, že viac ako 40% detí sa rodí na Slovensku mimo manželstva, pričom v niektorých regiónoch Slovenska sa až 50% uzavretých manželstiev rozpadáva. Urobme všetko preto, aby sa táto situácia zmenila a deti mohli vyrastať v harmonických vzťahoch.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Bonita casa unifamiliar con terraza cubierta y cochera abierta para dos coches.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.