TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Petra Beňa: Prečo potrebujeme čítať Bibliu?

Nedeľné zamyslenie biskupa Petra Beňa: Prečo potrebujeme čítať Bibliu?

Na 3. nedeľu v Cezročnom období v liturgickom roku A vám prinášame zamyslenie Mons. Petra Beňa, nitrianskeho pomocného biskupa.

Evanjelium dnešnej tretej cezročnej nedele nám predstavuje Ježiša ako povoláva prvých učeníkov. Šimonovi a jeho bratovi Ondrejovi povedal: „Poďte za mnou a urobím z vás rybárov ľudí.“ Oni hneď zanechali siete a išli za ním. Podobne tak urobili aj Zebedejovi synovia Jakub a Ján. Aj ich povolal. A po nich volal ďalších. Oni potom chodili s Ježišom, počúvali ho, videli zázraky, ktoré konal, osvojovali si jeho posolstvo, spoznávali ho. Potrebovali dobre poznať Ježiša aj to, čo učil, lebo neskôr sami mali ohlasovať to, čo videli a počuli.

Niet pochýb o tom, že aj každý z nás je povolaný šíriť evanjelium v dnešnom svete. Cirkev nás v súčasnosti potrebuje ako zapálených misionárov. Ako by sme nimi mohli byť, keby sme nepoznali Ježiša a jeho posolstvo?

Dnešnú nedeľu slávime ako nedeľu Božieho slova. Cirkev dnes zdôrazňuje význam Svätého písma pre život kresťana. V Písme spoznávame nášho Pána a jeho posolstvo. Preto ho potrebujeme čítať, meditovať nad ním, žiť so Svätým písmom. V ňom sa nám Pán prihovára stále novým a živým slovom. Pane, zapáľ vo mne lásku k Božiemu slovu.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Modernes, mehrgeschossiges Einfamilienhaus mit Eckfenstern.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.