TopTip

Novinky
Nedeľné zamyslenie: Boží Syn je vydaný davu

Nedeľné zamyslenie: Boží Syn je vydaný davu zdroj foto: pexels.com

Na kvetnú nedeľu vám ponúkame zamyslenie Antona Ziolkovského, výkonného sekretára KBS.

Na Kvetnú nedeľu si pripomíname Ježišov príchod do Jeruzalema pred veľkonočnými sviatkami. V tom čase bol už veľmi známy. Jeho príchod na osliatku sa spontánne zmenil na oslavu kráľa Izraela. Tie nekonečné zástupy a zvolania „hosanna“ boli predzvesťou jeho triumfu, konečného víťazstva vo zmŕtvychvstaní, o ktorom v tom čase nik nevedel. Preto sa na Kvetnú nedeľu prelína radosť z Ježišovho príchodu a smútok z utrpenia a potupnej smrti, ktorá je už blízko.

Preto sa na Kvetnú nedeľu okrem slávnostného vstupu do kostola v procesii s ratolesťami, ktorý je spomienkou na Ježišov vstup do Jeruzalema; čítajú aj celé state z evanjelií – pašie, ktoré nám podrobne vyrozprávajú posledné hodiny Ježišovej bolestnej cesty pred ukrižovaní.

Boží Syn je vydaný napospas davu a má zomrieť na kríži. On, ktorý bol poslom pokoja, uzdravenia, Božej blízkosti, nádeje a lásky. Pohľad na trpiaceho Pánovho služobníka, ktorý toto všetko podstupuje za naše hriechy, nás nemôže nechať ľahostajnými. Ježišovo utrpenie z lásky k nám sa nedá ignorovať. V evanjeliu čítame, že poprední muži sa mu posmievali, zločinec na kríži sa mu rúha a davu, ktorý si prišiel pozrieť toto divadlo, je ľahostajný. Ale predsa niektorí pochopia, prečo prišiel. Jeden z odsúdených na kríži ho prosí o milosrdenstvo. Jeho matka, Mária, spolu s učeníkom Jánom sú s ním až do konca, aby boli s ním solidárni a verní.

Veľký týždeň a spolu s ním Ježišova krížová cesta sa začína. Čo na jeho utrpenie vypovieme my?

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.04.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na apríl: Za lekárov a humanitárnych pracovníkov, ktorí pomáhajú vo vojnových oblastiach a riskujú vlastné životy pre záchranu druhých
  • Úmysel KBS na apríl: Aby posolstvo veľkonočnej lásky naplnilo srdcia veriacich nádejou a dôverou v Božie Milosrdenstvo.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.