TopTip

Novinky
Nedeľné zamyslenie: Dajme Ježišovi to najlepšie

Nedeľné zamyslenie: Dajme Ježišovi to najlepšie zdroj foto: pexels.com

Na 13. nedeľu v cezročnom období vám ponúkame zamyslenie Radovana Pavlíka, riaditeľa PRE LUMEN, n.o.

Drahí priatelia a poslucháči rádia LUMEN!
V súvislosti s dnešným Evanjeliom som si spomenul na jeden príbeh. Malé dievčatko držalo v rukách dve jablká. Do izby vošla jej mamička a poprosila svoju malú princeznu: „Miláčik, dáš mamičke jedno z týchto jabĺk?” Dievčatko sa na chvíľočku pozrelo na maminu a potom najskôr zahryzlo do jedného jablka a potom do druhého. Matka cítila, ako jej mizne z tváre úsmev. Snažila sa však dcére neukázať svoje rozčarovanie. Rozosmutnilo ju, že jej milovaná dcéra sa s ňou nechcela podeliť. Ale zrazu k nej dievčatko natiahlo ruku s jedným z nahryznutých jabĺk a povedalo: „Mami, vezmi si toto, to je sladšie!” 

Našimi najbližšími sú naši pokrvní príbuzní. Otec, matka, syn, dcéra. Najbližšia rodina je tá, ktorá nás dokáže ovplyvniť. Je blízka nášmu srdcu. Deti majú milovať svojich rodičov. A rodičia zas majú milovať svoje deti. To nikto nespochybňuje. Ale táto príbuzenská láska by nás nemala odvádzať od lásky k Ježišovi, od vzťahu k Nemu. Najbližšia rodina je tu uvedená ako príklad. Každý z nás si môže sám povedať, čo ho odvádza od Ježiša. Pre niekoho to môže byť naozaj rodina, pre iného zas práca, pre ďalšieho šport a pre niekoho v tejto dobe to zas môže byť strach z koronavírusu. Buďme ako to dievčatko z príbehu a dajme Ježišovi to najsladšie jablko. Dajme Mu to najlepšie z nás.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 13.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božie požehnanie pre moje dcéry Beátku a Julku, aby si našli dobrých kresťanských manželov. Mama
  • Za uzdravenie mysle od úzkostí a strachu pre Helu
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.