TopTip

Novinky
Nedeľné zamyslenie: Kde je tvoj poklad?

Nedeľné zamyslenie: Kde je tvoj poklad? zdroj foto: pexels.com

Na 12. nedeľu v cezročnom období vám ponúkame zamyslenie o. Jána Krupu, náboženského redaktora Rádia LUMEN.

Kde sú moje poklady? Na zemi alebo v nebi? Každý za seba by si mal zodpovedať tieto otázky. Čo je nám milé a drahé? Je to náš dom, naše auto, naše peniaze alebo naše šperky?

Často si všimneme, ako veľmi naše srdce lipne na niektorých materiálnych veciach, až keď ich stratíme. A Boh nás občas nechá niečo stratiť, aby sme si uvedomili, aké pominuteľné sú tieto veci a že si ich nemôžeme ponechať navždy.

Keď Ježiš vyslal svojich učeníkov, aby kázali evanjelium, prikázal im, aby si nebrali nič na cestu. Prečo? Aby táto cesta bola pre nich jednoduchšia a aby mohli zažiť jeho starostlivú ruku. Učeníci sa nevrátili vyhladovaní alebo nahí, ale za hlasného jasotu, pretože zažili Božie zázraky.

Väčšina učeníkov pochádzala z chudobných pomerov, takže nevlastnili žiadne pozemské poklady, azda preto bolo pre nich ľahké opustiť svoj majetok a nasledovať Ježiša. No bohatý mladík mal problém rozdať svoj majetok chudobným, aby vzápätí nasledoval Ježiša. Jeho srdce bolo práve tam, kde bol jeho poklad.

Keby som mal dom, v ktorom by som mohol žiť vždy, bol by som naviazaný na miesto, kde stojí môj dom. Nemohol by som sa tak často sťahovať do rôznych miest, aby ma Boh mohol použiť všade. Nevlastním veľa, ale nič mi nechýba, pretože Boh mi vždy dá to, čo potrebujem. To on je môj poklad!

Skúmaj svoje srdce, či by si bol ochotný podarovať a opustiť všetko, čo dnes máš, aby si prakticky nasledoval Ježiša. Ži ľahšie vďaka tomu, že svoje poklady zbieraš v nebi! Nech ťa Boh žehná!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 17.07.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Za politikov, vedcov a ekonómov, aby spolupracovali pri ochrane svetových morí a oceánov
  • Úmysel KBS na júl: Aby sme prázdninový čas správne využívali na oddych i rekreáciu a nezabúdali na stretnutie s Pánom pri modlitbe a v Eucharistii
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božiu pomoc pre pátra Jozefa
  • Za spásu duše pre môjho zosnulého otca Juraja. Martina
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.