TopTip

Novinky
Nedeľné zamyslenie: Kristus otvára nebo pre každého

Nedeľné zamyslenie: Kristus otvára nebo pre každého zdroj foto: pexels.com

Na nedeľu krstu Krista Pána vám prinášame zamyslenie Radovana Pavlíka, riaditeľa PRE LUMEN n.o.

V dnešnom Evanjeliu počúvame, ako Ježiš prišiel za Jánom a nechal sa pokrstiť 
1. Nastala plnosť času a Kristus sa ujíma svojej úlohy. Po dlhej a temnej noci prichádza Slnko pravdy. Nevyberá si za miesto začiatku svojej činnosti Jeruzalem (hoci, pravdepodobne, podobne ako ostatní, tam prišiel sláviť sviatky), ale miesto, kde Ján krstil. Prečo? Pretože za Jánom prišli tí, ktorí čakali na útechu Izraela. Jediní, ktorí boli pripravení Ježiša prijať. Sme my pripravení Ježiša prijať? 
2. Keď bol Ježiš pokrstený otvorilo sa mu nebo, aby uvidel niečo nad oblohou. Zrejme to malo Ježiša inšpirovať k jeho službe. Bola to nádej na slávu a radosť, ktorá mu patrí. Bol to znak, že nebo ho môže prijať hneď, ako dokončí svoje dielo, teda po jeho dokončení hneď vstúpi do neba. Pre nás je to inšpirácia, aby sme Ježiša prijali a podrobili sa mu. V Kristovi a skrze Krista je nebo otvorené pre ľudí. Nebo, ktoré uzavrel pre nás hriech. Kristus však otvára nebo pre každého. 
3. Ježiš po krste videl Božieho Ducha, ktorý zostupoval na Neho v podobe holubice. Keď bol stvorený svet, Duch Boží sa vznášal nad vodou, vyletel nad ňu ako vták nad hniezdo. Tak to bolo aj teraz, na začiatku vytvárania nového sveta. Aj keď Kristus, ako Boh, nemusel prijať Ducha Svätého, išlo o znamenie, že Boží Duch zostane na ňom. Prečo Duch Svätý zostúpil na Ježiša v podobe holubice a nie dravého vtáka, akým je napríklad orol? Pretože aj Kristovov duch je podobný duchu holubice. Nie hlúpej a bez srdca, ale nevinnej, bez zla. Takí by sme mali byť aj my. Tichí, nevinní a pokorní ako holubica.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 05.04.2020

  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.