TopTip

Novinky
Nedeľné zamyslenie: Kto je pre mňa Ježiš?

Nedeľné zamyslenie: Kto je pre mňa Ježiš? zdroj foto: pexels.com

Na 2. nedeľu v cezročnom období vám ponúkame zamyslenie o. Ľubomíra Majtána, tajomníka žilinského diecézneho biskupa.

Po Vianociach prichádza čas, ktorý by niekto mohol nazvať „bezduchým“. Je predsa po sviatkoch. Fanfáry a spevy dozneli. No aj toto obdobie je bohaté na podnety. V dnešnom evanjeliu Ján Krstiteľ označuje Ježiša: „Hľa, Boží Baránok“. Akoby chcel aj nás vyprovokovať k reflexii: A pre teba, kto je Ježiš? Baránok, ktorý bol znamením pre Izraelitov v Egypte? Krv starozákonného baránka označila záchranu obyvateľov domov, ktoré boli ňou poznačené; krv novozákonného Baránka sníma hriechy sveta.

Ján Krstiteľ kráča pred Ježišom a ukazuje na neho. Podobne aj my, kresťania, kráčame v živote a našim životom máme poukazovať na Ježiša. Na druhej strane máme sami žiť príkladne, aby iní videli, že sa v nás odzrkadľuje život Ježiša. Poznáme vôbec Ježiša a jeho život?

V našom evanjeliu totiž dvakrát zaznie konštatovanie: „Ani ja som ho nepoznal“. Ján v skutočnosti hovorí pravdu. Pravdepodobne sa skutočne s Ježišom nikdy predtým nestretol. Nepozná ho osobne, len cez svoju a jeho matku. Keď bola Mária v požehnanom stave, išla navštíviť svoju príbuznú Alžbetu. Stretli sa obe matky i s deťmi, ktoré nosili pod srdcom.

Sme podobní Jánovi. Ani my Ježiša nemusíme poznať fyzicky – to by sme sa museli vrátiť 2000 rokov naspäť. Môžeme ho však stretnúť a spoznať prostredníctvom Cirkvi: stretnúť ho v kostole, prijať v Eucharistii, vidieť v inom človeku. Takto môžem aj ja v Kristovi rozoznať Baránka, ktorý sníma moje hriechy; vidieť v ňom zdroj a príklad celého môjho života; a spoznať ho v duchovnej rodine bratov a sestier, ktorí sa rovnako ako ja rozhodli, že ho chcú nasledovať.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 22.02.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na február: Aby bol vypočutý a uznaný hlas našich bratov migrantov, ktorí padli do rúk obchodníkov s ľuďmi
  • Úmysel KBS na február: Aby nezamestnaní, bezdomovci a chudobní našli pochopenie, ako aj konkrétnu pomoc pri prekonávaní svojich ťažkostí
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za uzdravenie mojej mamičky
  • Za úspešnú operáciu pre Žofiu, našu mamku a babku. Syn Marián s celou rodinou
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.