TopTip

Novinky
Nedeľné zamyslenie: Nezaujímajme sa len o seba

Nedeľné zamyslenie: Nezaujímajme sa len o seba zdroj foto: pexels.com

Na 31. nedeľu v cezročnom období vám ponúkame zamyslenie o. Antona Ziolkovského, vicekancelára a hovorcu Arcibiskupského úradu v Trnave. 

Keď Ježiš prechádzal krajinou, sprevádzali ho zástupy. Sledovali ho všade, kam sa pohol. Videli v ňom svojho záchrancu, človeka s veľkou duchovnou silou a morálnou autoritou. My, biedni a hriešni ľudia sme radi, keď sa máme o koho oprieť, kto nám pomáha svojou autoritou nájsť správnu cestu na životných križovatkách.

Zástupy obkolesili Ježiša akoby si ho chceli privlastniť. Nemysleli to zle. Len ho milovali, zbožňovali a chceli byť s ním. Až do tej miery, že tí ostatní k Ježišovi nemali prístup, hoci ho možno viac potrebovali. Toto bol aj prípad Zacheja, o ktorom Písmo hovorí, že hoci chcel stretnúť Ježiša, nedostal sa k nemu, lebo bol malej postavy. Preto vyliezol na strom, aby ho videl.

Pre nás, kresťanov, je Pán Ježiš všetkým, stredobodom nášho života. K nemu sa obraciame, jemu ďakujeme, jeho prosíme. On má však srdce pre všetkých, všimol si aj Zacheja, ktorého ľudia ignorovali. Možno pre jeho vzrast, možno pre jeho nie ideálny život podľa Desatora.

Boh nás má všetkých rovnako rád. Nás, ktorí si uvedomujeme, kým je. Rovnako tých, ktorí hľadajú alebo blúdia. Majme v srdci miesto pre druhých. Ukážme im cestu k Ježišovi. Nezaujímajme sa iba o seba. Nebuďme prekážkou na ceste k Nemu.

Boh oslovuje každého a zvlášť tých, ktorí ho hľadajú. Okolo nás je veľa Zachejov. Buďme k nim vnímaví a veľkorysí. Nech každý, kto hľadá Boha, nájde miesto v kresťanskej komunite a v našich srdciach.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.