TopTip

Novinky
Nedeľné zamyslenie: Prežehnanie sa pripomína Trojicu

Nedeľné zamyslenie: Prežehnanie sa pripomína Trojicu Ikona Svätej trojice

Na nedeľu Najsvätejšej Trojice vám ponúkame zamyslenie Antona Ziolkovského, výkonného sekretára KBS.

Svätý Pavol v jednom zo svojich listov napísal, že kto neznesie tuhý pokrm, mal by dostať iba mlieko. Takto vyjadril, že v rozličných oblastiach života nestojíme všetci na rovnakej štartovacej čiare.

Keď dnes slávime Najsvätejšiu Trojicu, pripomíname si dve skutočnosti.
Po prvé, že Otec, Syn a Duch Svätý sú jedno, k čomu sa hlásime vždy, keď sa prežehnáme a takto prosíme Trojicu o pomoc. Po druhé si uvedomujeme, že Boh dáva o sebe vedieť človeku v dejinách spásy po jednotlivých krokoch.

Boh nám postupne zjavoval kým je. Najskôr sme ho spoznali ako Stvoriteľa, neskôr v Ježišovi ako Vykupiteľa a teraz, v posledných časoch, ho v Duchu Svätom poznávame ako Posvätiteľa. On nás má uviesť do plnej pravdy.

Tou plnou pravdou je Boh sám. Urobme všetko, čo je v našich silách, aby sme odstránili zo svojho života prekážky, ktoré bránia rozvíjať Boží život v nás. Nech nám každé prežehnanie pripomenie, že veríme v jedného Boha v troch osobách. Nech nám Najsvätejsia Trojica pomáha žiť podľa kresťanskej viery.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 14.10.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na október: Aby vanutie Ducha Svätého vzbudilo novú misionársku jar v Cirkvi
  • Úmysel KBS na október: Aby sme sa v našich rodinách radi, často a spoločne modlievali posvätný ruženec, a tak vyprosovali pokoj pre našu vlasť
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božie požehnanie a ochranu Panny Márie pre neter Miriamku a sestru Máriu. Anna
  • Za Božie požehnanie v tehotenstve a za šťastlivý pôrod a vďaku za dar života nášho dieťatka. Manželia Gódányovci, Dunajská Streda
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.