TopTip

Novinky
Nedeľné zamyslenie: Sme ľudia kráčajúci v tme

Nedeľné zamyslenie: Sme ľudia kráčajúci v tme zdroj foto: pexels.com

Na druhú adventnú nedeľu vám prinášame zamyslenie Mons. Vladimíru Skybu, protosynkela Bratislavskej eparchie.

Tak sme si zvykli. Na Vianoce patrí stromček, kapor a kapustnica. Je to tradícia. A preto, že sme spoločenský a rodinne založení, tak to chceme prežiť v kruhu svojich blízkych a známych. A keďže sme aj katolíci, tak k tomu aj spoveď a polnočná omša. Mnohé naše chrámy počas adventu sú plné veriacich na ranných omšiach a čakajúcich ľudí na spoveď. Nie je to zle, naopak je to chvályhodné, len dávajme si pozor, aby pre nás neplatili slová dnešného Božieho Slova. Cirkev nám ponúka v tomto liturgickom období tento čas, nie aby sme vyplnili všetky naše tradície a zvyky, ale ako hovorí dnešné Slovo: aby sme pripravili cestu Pánovi, robili pokánie, lebo sa priblížilo nebeské kráľovstvo. Advent je očakávanie príchodu Spasiteľa, ktorý nás chce spasiť. Aby to mohol urobiť my musíme vidieť svoju skutočnosť, že sme ľudia kráčajúci vo tme. U Izaiáša čítame: „Ľud bývajúci v temnotách  uvidel veľké svetlo. Svetlo zažiarilo tým, čo sedeli v temnom kraji smrti.“ Ježiš prichádza, aby vstúpil do našej skutočnosti. Do našich súdov, do nášho moralizmu, do nášho egoizmu, do našej pýchy, ktoré sme schopní prikryť tradíciou a zrieknutím sa prebytočných veci. Pán prichádza, aby nám dal nové srdce a svojho ducha. Aby tak, ako sme doteraz nosili obraz toho pozemského Adama, mohli nosiť obraz toho nebeského. A tak, ako starý Adam prenikol celého človeka a celého zaujal, tak nech teraz celého zaujme Kristus. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 03.08.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.