TopTip

Novinky
Nedeľné zamyslenie: Viera nám umožňuje porozumieť životu

Nedeľné zamyslenie: Viera nám umožňuje porozumieť životu zdroj foto pexels.com

Na 27. nedeľu v cezročnom období vám prinášame zamyslenie o. Antona Ziolkovského, hovorcu Trnavskej arcidiecézy.

Aj keď je viera darom, ktorý sme dostali pri sviatosti krstu, mali by sme z nej malý úžitok, keby sme sa o ňu nestarali a najmä neobjavili jej krásu. Viera je, obrazne povedané, cenný dar v krásnom baliacom papieri. Keď ho nerozbalíme a nepreskúmame, nebudeme mať z neho úžitok, ani nám neprinesie radosť. Dar viery treba rozvíjať. Pomáha nám pritom modlitba, duchovný a sviatostný život, ľudské dozrievanie.

Niekedy sa stáva, že okolnosti života nás privedú do hraničnej situácie, kde sa cítime bezmocní, možno až zúfalí. Konfrontácia s veľkým zlom je veľkou skúškou. Pokušenie dívať sa na svet a vlastný život iba ľudskými očami je veľké. Vtedy by sme sa mali podobne ako apoštoli obrátiť na Pána Ježiša s jedinou prosbou: "Daj nám väčšiu vieru!" Svet viery nie je virtuálnym priestorom, kde sa uniká z reality. Prináša do srdca pokoj, ale nie preto, že by viera viedla k apatii alebo ľahostajnosti.

Naopak. Viera nám umožňuje porozumieť životu, v ktorom nie sú prítomní iba ľudia odkázaní sami na seba; ale je tu Boh, ktorý je našim Stvoriteľom, Vykupiteľom a ku ktorému smeruje naše životné putovanie. Vo svetle tejto pravdy sa sníma závoj zo srdca, ktoré zrazu vidí ďalej a ináč. Viera nás nezbavuje reality, len nám ju predstavuje naozaj celú. A celou realitou nie sme iba my a svet. Celou realitou je Boh a naša cesta k Nemu.

Tak sa tej reality života nebojme. A keď predsa len pocítime úzkosť (a kto by ju niekedy necítil), prosme ako apoštoli: "Pane, daj nám väčšiu vieru!"

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 03.08.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.