TopTip

Nedeľné zamyslenie: Viera premáha strach

Nedeľné zamyslenie: Viera premáha strach zdroj foto: pexels.com

Na 21. nedeľu v cezročnom období vám prinášame zamyslenie Radovana Pavlíka, riaditeľa PRE LUMEN, n.o.

Viera v Boha, dôvera Bohu, že je stále pri nás, mení náš postoj k životu. Predovšetkým nás takáto viera zbavuje strachu. Svätá Ružena z Limy bola ako malé dievčatko veľmi bojazlivá. Stále sa bála. Zdedila to možno po mamičke, ktorá sa tiež veľmi bála aj každého tieňa. Už malá Ruženka sa rada hrávala na pustovníčku. Pre svoju hru si vybrala záhradný domček u nich na pozemku. Raz sa však pozabudla a zostala v ňom trochu dlhšie. Zrazu sa zotmelo a bála sa prejsť cez záhradu k domu. Kričala o pomoc, ale počula ju len mamička, ktorá bola doma, ale veľmi sa bála ísť pre malú Ruženku. Obe mali veľký strach.

Situácia sa rýchlo vyriešila, len čo sa vrátil domov otec Ruženky. Ten zobral manželku za ruku a spolu zašli po Ruženku a priviedli ju domov. Ruženka sa vtedy zamyslela. Ako je možné, že mamička je bojazlivá, ale keď ju otec chytí za ruku, prestane sa báť? Ja predsa verím, že ma vedie Boh a že je pri mne. Od tej doby sa prestala báť.

Malé dievčatko sa bálo tmy. My sa častokrát bojíme vážnejších vecí. Bojíme sa choroby, staroby, že prídeme o prácu, bojíme sa o rodinu. Lenže aj nás vedie Boh za ruku, stojí pri nás. Keď máme opravdivú vieru, zbavuje nás našich strachov. Každého jedného z nás sa teda dnes Ježiš v Evanjeliu pýta: „A za koho ma pokladáte vy?“ Túto otázku dostávame každý deň. Za koho považujeme Ježiša? Čo vieme o ňom? Náš stav, dobrý alebo zlý, náš strach, závisí od toho, či je naša viera v Ježiša Krista správna alebo nesprávna.

Petrova odpoveď bola krátka, ale úplná a presná: „Ty si Mesiáš, Syn živého Boha.“ Toto je vyznanie viery. Toto je viera v živého Boha. Ľudia ho nazývali prorokom, ale učeníci Ho poznali ako Krista, teda Pomazaného, ​​pravého Mesiáša. To vtedy znamenalo veľa. Veď to bolo v rozpore so všeobecnými názormi Židov o Mesiášovi.

Kto je pre mňa Ježiš Kristus?

Uvedomujem si každý deň Božiu blízkosť?

Mám takú vieru ako Peter a apoštoli, aby som mohol povedať:  Ty si Mesiáš, Syn živého Boha?

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.