TopTip

Nedeľné zamyslenie: Výzva byť pokorný

Nedeľné zamyslenie: Výzva byť pokorný zdroj foto: pexels.com

Na 25. nedeľu v cezročnom období vám ponúkame zamyslenie Radovana Pavlíka, riaditeľa PRE LUMEN, n.o.

Drahí poslucháči rádia LUMEN. V súvislosti s nedeľným evanjeliom, ktoré budeme tento týždeň počúvať na svätých omšiach, som si spomenul na jeden príbeh. V mäsokombináte pracovala istá žena. Na konci pracovnej doby išla do mraziarne, aby tam niečo skontrolovala. Lenže dvere sa zavreli a ona zostala vo vnútri zamknutá. Kričala, búchala, ale nič jej to nepomáhalo, nikto ju nepočul. Kolegovia už z práce odišli. O päť hodín neskôr, keď už vyzeralo, že sa nevyhne smrti, otvoril dvere mraziaceho boxu vrátnik.
Neskôr sa ho žena spýtala, prečo sa práve v ten deň rozhodol skontrolovať mraziareň, keď to nebola jeho povinnosť. Vrátnik jej povedal: „Pracujem tu už 35 rokov a každý deň okolo mňa prichádzajú a odchádzajú desiatky ľudí. Ale vy ste jedna z mála, ktorá ma ráno zdraví a na konci pracovného dňa sa lúči. Pre mnohých som akoby neviditeľný… Dnes, keď ste išli okolo mňa, povedali ste mi ako obyčajne: Dobrý deň. Ale po skončení práce som si uvedomil, že som nepočul vaše: Zajtra dovidenia. A nevidel som vás odchádzať. Preto som sa rozhodol pre kontrolu. Zvykol som si na vaše Dobrý deň a Zajtra dovidenia, pretože mi pripomínajú, že som pre niekoho potrebný. Keď som dnes nepočul vaše rozlúčenie, uvedomil som si, že sa niečo stalo. Preto som vás hľadal.“
Na konci dnešného úryvku počujeme: „Tak budú poslední prvými a prví poslednými.“ Pre mňa, aj na základe príbehu ženy z mäsokombinátu, je to výzva byť pokorný, milovať a vážiť si všetkých okolo seba, byť k ním pozorný. Veď nikdy neviem, čo sa stane zajtra.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.