TopTip

Zo zahraničia
Nepretržitá modlitba k 50. výročiu kňazstva pápeža Františka

Nepretržitá modlitba k 50. výročiu kňazstva pápeža Františka

Budúci piatok si pápež František pripomenie päťdesiate výročie kňazského povolania.

Na liturgickú spomienku svätej Lucie - 13. decembra 1969 - mladého Jorgeho Maria Bergoglia vysvätil arcibiskup argentínskej Cordoby Mons. Ramon José Castellano.

Na pápežovu dlhodobú oddanosť, službu a lásku k cirkvi upozorní nová filatelistická edícia vatikánskeho filatelistického a numizmatického úradu, ktorá zobrazuje mladého kňaza Bergolia spolu s Pannou Máriou, rozväzujúcou uzly, ktorej úctu šíril v Argentíne, a pápeža stojaceho vedľa obrazu Milosrdného Ježiša. Svätému Otcovi blahoželá množstvo veriacich - za všetkých pripomeňme francúzskch pútnikov, ktorí mu pri pondelkovej audiencii symbolicky odovzdali veľmi potrebný dar - správu o nepretržitej modlitbe, do ktorej sa počas jedenástich dní zapojlo viac ako desaťtisíc ľudí.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 03.08.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.