TopTip

Nitrianska kalvária aktuálne prechádza rozsiahlou obnovou

Nitrianska kalvária aktuálne prechádza rozsiahlou obnovou TK KBS

Nitrianska kalvária aktuálne prechádza rozsiahlou obnovou. V prvej etape boli kompletne zrekonštruované kaplnky Zastavenia krížovej cesty, kaplnky svätej Anny a Najsvätejšej Trojice. V parku oproti kostolu bol vybudovaný nový modlitbový areál zasvätený guadalupskej Panne Márii. V tomto roku by mala dostať novú podobu fasáda Kostola Nanebovzatia Panny Márie a Kaplnka Božieho hrobu. Práce je možné podporiť rôznymi spôsobmi. Jedným z nich boli aj fašiangové koláčiky. Všetky peniaze za predaj koláčov sú určená na obnovu fasády kostola. Hovorí správca Farnosti Nitra–Kalvária Igor Kráľ. „Zvyčajne, keď robíme tieto koláčikové akcie, tak máme 50 objednávok plus-mínus, no a vždy z toho vyjde pekný milodar 1000 eur.“
O výrobu koláčov sa vo svojom voľnom čase postarali farníčky. V minulom roku sa farnosti podarilo zreštaurovať Zastavenia krížovej cesty a v tomto roku chcú obnoviť Kaplnku Božieho hrobu na vrchole Kalvárie. „Naším zámerom bolo obnoviť celé toto miesto. Je to pútnické miesto, ľuďmi vyhľadávané už od 18. storočia. Je to veľmi obľúbené miesto na oddych, relax, šport, veľmi radi tu prichádzajú nielen obyvatelia Nitry, ale aj z blízkeho a ďalekého okolia. Takže nám záleží na tom, aby toto miesto sa rozvíjalo, aby robilo radosť ľuďom, aby tu mohli nájsť to, čo tu hľadajú,“ povedal Igor Kráľ.
V ďalších etapách vidia ako prioritu osvetlenie Zastavení krížovej cesty a ilumináciu vrcholu Kalvárie. Zámer obnovy Nitrianskej kalvárie, ako aj možnosti na jej podporu sú zverejnené na stránke kalvaria.eu.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Barrierefreies Einfamilienhaus ohne Garage.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.