TopTip

Novela školského zákona vzbudzuje vážne kontroverzie

Novela školského zákona vzbudzuje vážne kontroverzie TK KBS

Novela školského zákona vzbudzuje vážne kontroverzie a podľa viacerých organizácií má množstvo nedostatkov. Preto Konferencia biskupov Slovenska navrhuje celý zákon stiahnuť a prepracovať. Hovorí tajomník Komisie KBS pre katechizáciu a školstvo Dariusz Zuk-Olszewski: „Všetky externé pracovné komisie so zastúpením odborníkov boli zrušené.“

KBS a kresťanským organizáciám v návrhu prekáža, že zákon donúti školy meniť doklady o získanom vzdelaní osobám, ktoré si neskôr zmenili pohlavie. Predseda Aliancie za rodinu Anton Chromík k tejto pripomienke spustil aj petíciu. „Predpokladáme problémy všade tam, kde na skutočnom biologickom pohlaví záleží. Skutočným dôvodom je podľa nás presadzovanie transsexuálnej ideológie,“ povedal Chromík pre Rádio LUMEN.


Na túto pripomienku na sociálnej sieti reagoval aj minister školstva z SaS Branislav Gröhling. „Prípadov ľudí, ktorí si vypýtajú nový doklad, bude ročne pár a budú sa týkať aj úplne bežnej veci. Toho, keď si rodič osvojí dieťa a dieťaťu sa zmení priezvisko,“ napísal minister.


Predsedovi Inštitútu pre ľudské práva a rodinnú politiku Patrikovi Daniškovi sa podobne ako konferencii biskupov nepozdáva ani inkluzívne vzdelávanie či liberalizácia trhu s učebnicami. „Nie je jasné, k akej rozmanitosti, k akej inklúzii má dôjsť. Na školy sa môžu dostať aj rôzne problémové programy,“ uviedol pre Rádio LUMEN.


Okrem KBS ministra k stiahnutiu zákona vyzvalo aj Združenie miest a obcí Slovenska. Minister Branislav Gröhling z SaS reagoval, že podobné výstupy v nasledujúcich týždňoch očakáva od viacerých organizácií. „Ktoré sa nebudú stotožňovať s otvorením školstva, s jeho posunom do ďalšieho tisícročia,“ uviedol minister školstva.


Na Slovensku máme dvestodeväťdesiat katolíckych cirkevných škôl na všetkých stupňoch a dvestodeväťdesiat cirkevných školských zariadení.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.