TopTip

Nový kostarický prezident osobne kúpil Bibliu pre svoje uvedenie do úradu

Nový kostarický prezident osobne kúpil Bibliu pre svoje uvedenie do úradu zdroj foto: pexels.com

Nový kostarický prezident Rodrigo Chaves prejavil mimoriadnu vytrvalosť niekoľko dní pred svojím nástupom do úradu: Asi hodinu čakal pred kníhkupectvom, aby si kúpil Bibliu pre víkendovú inauguráciu. Ako informoval denník La Hora, zamestnanci katolíckeho kníhkupectva mali práve obedňajšiu prestávku, a tak sa Chaves rozhodol počkať pred reštauráciou.

Chaves sa rozhodol kúpiť špeciálnu „Jeruzalemskú bibliu“ – poslednú kópiu v kníhkupectve v štvrti Rohrmoser v kostarickom hlavnom meste San Jose. Na slávnostnej prísahe bol prítomný predseda Biskupskej konferencie, biskup Jose Manuel Garita z Quesada, ako aj pastor Jorge Gomez Varela, predseda Evanjelikálnej aliancie.

60-ročný ekonóm Chaves začiatkom apríla vyhral v druhom kole prezidentských volieb. Chaves sa počas predvolebnej kampane prezentoval ako outsider a kandidoval za umiernenú konzervatívnu Sociálnodemokratickú progresívnu stranu (PPSD). Pred svojím politickým obdobím pracoval okrem iného pre Svetovú banku; z tohto obdobia pochádzajú obvinenia zo sexuálneho obťažovania. V Kostarike bol doposiaľ ministrom financií úradujúceho prezidenta Carlosa Alvarada.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.