TopTip

Novinky
Nový predseda Správnej rady PRE LUMEN n.o.

Nový predseda Správnej rady PRE LUMEN n.o. Ilustračná fotografia.

Správna rada neziskovej organizácie PRE LUMEN dnes zvolila za nového predsedu otca Daniela Dzurovčina. Ten doteraz bol podpredsedom Správnej rady. Daniel Dzurovčin je gréckokatolícky kňaz. Pôsobí ako synkel pre ekonomiku Prešovskej archieparchie. 

Pre Lumen je neziskovou organizáciou, ktorú založilo Rádio LUMEN. Jej hlavnou úlohou je pomáhať rádiu všetkými možnosťami v naplňaní jeho cieľov, napríklad získavaním finančných zdrojov či organizáciou podujatí. 

Rádio LUMEN začalo svoju púť ako katolícka rozhlasová stanica 7. apríla 1993. Vtedy sa volalo Rádio Mária. Založil ho už zosnulý banskobystrický biskup Rudolf Baláž. Neskôr sa premenovalo na Rádio LUMEN. Je to rozhlasová stanica s evanjelizačným charakterom. 

Vlastníkom Rádia LUMEN je Katolícka cirkev na Slovensku v jej štruktúrach. Poslaním Rádia Lumen je viera v Ježiša Krista a cirkev ako opora život človeka, spoločenstvo na ceste a Kristove znamenie pre spoločnosť. 

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.06.2019

 • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na jún: Za kňazov, aby sa striedmym a pokorným životom zasadzovali za účinnú solidaritu s najchudobnejšími
 • Úmysel KBS na jún: Aby sme mali dostatok duchovných povolaní a aby sme svojimi modlitbami vždy podporovali našich biskupov, kňazov, diakonov a zasvätených v ich službe
 • Modlí sa o. Ján Krupa.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.