TopTip

Nový prezident pre Pápežskú teologickú akadémiu

Nový prezident pre Pápežskú teologickú akadémiu zdroj foto: pexels.com

Šesťdesiattriročný Antonio Stagliano, biskup v meste Noto, bude novým prezidentom Pápežskej teologickej akadémie. Vatikán v sobotu oznámil jeho vymenovanie pápežom Františkom. Stagliano nastúpi po osemdesiatročnom Ignaziovi Sannovi, ktorý tento post zastával od roku 2019. Stagliano bude aj naďalej predsedať svojej sicílskej diecéze, oznámila diecéza Noto.

Stagliano pochádza z Kalábrie v južnom Taliansku. Teológiu študoval v Miláne, Ríme a Nemecku. Bol riaditeľom a docentom systematickej teológie na Kalábrijskom teologickom inštitúte. V roku 2009 bol vymenovaný za biskupa mesta Noto. V Sicílskej biskupskej konferencii je zodpovedný za problematiku migrácie.

Pápežskú teologickú akadémiu založil v roku 1718 pápež Klement XI. Zatiaľ čo spočiatku bola táto inštitúcia zodpovedná za teologické vzdelávanie kléru, jej úlohy sa postupom času menili. Jej hlavnou úlohou je dnes výskum a prehlbovanie dôležitých teologických tém.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.